Snak

Mere indhold efter annoncen
Tror du selv det er det bedste for ham eller tror du at begge forædder brødrene bare er total domineret af hvad detes far syntes. Tror deres far blev overvældet af det var Barca der ville have ham og fik ikke undersøgt baglandet godt nok med hensyn til at Barca ikke kan registrere ham. Tror sagtens at FCK kunne have fundet en bedre løsning for begge brødrene
Fascinerende hvad fck-folk kan få sig selv til at skrive om de brødre, der har ret til at køre deres eget løb, hvad de gør klogt og godt. De brødre må have nogle gode folk omkring sig inklusive deres forældre.
Et meget mærkeligt rygte der er dukket op her inden for de sidste 24 timer, at Saudi er i dialog med Bruno Fernandes igen.
Han har afvist dem før for efterhånden et par måneder siden.

Det ville være helt skørt, hvis han ud af det blå med en uge tilbage af transfervinduet pludselig smutter til Saudi efter alt det Man Utd har tilføjet til deres trup. Det ville give ingen mening.

Det må skulle være åndssvage penge til både Bruno Fernades og Man Utd.
Eller at Bruno godt kan se ham måske ender med at blive det svage led, og han ikke længere har andre syndere han kan give skylden mere?

Bruno er bedst på 10´ern, men ikke bedre end Mbeumo eller Cunha. Derfor ligger han som 8´er og nogle gange 6´er og han er ikke den type i det system der er brug for der, ift hvilken type spiller han er. Derfor ender han ofte som en hæmsko på den position.
IDKFA
Tror du selv det er det bedste for ham eller tror du at begge forædder brødrene bare er total domineret af hvad detes far syntes.


Who cares. Det fritager dig ikke fra at udvise normal anstændig opførsel.
Du fremstår som en internet-troll uden skyggen af anstændighed eller opdragelse. Langt værre end de to brødre ellerderes far for den sags skyld.

Tror deres far blev overvældet af det var Barca der ville have ham og fik ikke undersøgt baglandet godt nok med hensyn til at Barca ikke kan registrere ham. Tror sagtens at FCK kunne have fundet en bedre løsning for begge brødrene


Ja, det er den eneste forklaring på at nogle ville fravælge FCK for Barcelona.
Jeg holder da selv med FCK, men det er en totalt no brainer for Roony at sige ja, hvis Barcelona banker på døren. Det siger da sig selv.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Eriksen er jo gratis. Er der nogen, der har et kvalificeret gæt på hans lønramme, hvis han skulle forvilde sig til DK, hvilket nok ikke er sandsynligt. Men det kunne være fedt nu hvor Billing er vendt retur
Købeobligation🤯 WTF

Det hedder vel købetvang på dansk! Eller forpligtet til at købe.

Det der med bare at bruge det engelske når man ikke ved bedre, det bliver det ikke korrekt af.

Bold.dk niveauet må gerne hæves👍
Eriksen er velkommen på Jyllandsserie holdet i Aalborg Chang hvis han skal holde sig i gang
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Kongeskifte til Højlund. Han skifter opad til en klub der spiller om mesterskaber og champions league titler. Det er jo for vildt
Man kan ihverfald sige, at Antonio Conte er en træner der er virkelig god til at få det meste ud af sine spillere. Og han er også en træner med et klart spilkoncept, hvor samtlige spillere ved præcis hvad deres opgave er.

Hvis Conte valgt Højlund til, så tror jeg faktisk også på, at Højlund kan få væsentlig mere succes i Napoli end tilfældet har været i United. Og med Lukaku ude i tre måneder, så er der også et vindue for Højlund til at få markeret sig.
Annonce