Snak

Mere indhold efter annoncen
0 mål i de 11 kampe han var en del af foråret. Cornelius er kommet hjem med andre prioriteter - familien - og jeg har mere end almindeligt svært ved at se, hvordan han skulle blive topscorer. Omtrent lige så realistisk som Marrony.
Hvorfor ik?
Hvad med Janni Serra😅
Satme en dum leg at lege, når man ikke ved hvilke spillere som er i ligaen endnu.

Cho har jo tydeligvis f.eks. ikke været en mulighed da spillerne blev spurgt, for så havde han da uden tvivl fået et par stemmer, og mon ikke der dukker flere nye angribere op, måske endda flere store profiler.
.
Vanvittigt at Jordan Larsson eller Diogo ikke bliver nævnt


Så skulle man da vist nævne alle offensivspillere i ligaen... scorede de 4 og 3 mål i sidste sæson, eller noget i den stil? Jeg bliver personligt overrasket, hvis Larsson kommer ret meget over det antal i denne sæson, og er ærlig talt forbavset over at FCK satser på ham som frontangriber, og tilsyneladende ikke virker til at ville hente mere kvalitet ind til den position hvor de står allersvagest. Jeg er overbevist om at Larsson ikke kommer til at være stabilt god over en hel sæson, det samme gælder sådan set for Diogo, men det er udelukkende baseret på sidste sæson.

Jeg vil kalde det pænt optimistisk hvis man reelt tror på en af to som topscorer.
.
Jeg tror det bliver Adamsen eller Ingvartsen

Cornelius er desværre skadet alt for meget og ham Cho skal dele mål med mange andre. Mortensen tror jeg ikke på i år. Måske Ohi men han har nok samme problem som Cho
Blinder Eifer schadet nur
Cornelius bliver det helt sikkert ikke. Han er færdig.
Filip Bundgaard kommer til at imponere
Odey!! Tror han kommer igang.
🐎💙🐎 I know what you did last decade against Hobro
Annonce