Snak

Mere indhold efter annoncen

Trods overtal i 80 minutter: United i kæmpe nedtur

man 24. nov 22:55

Everton fik en tidlig udvisning til Idrissa Gueye, men alligevel lykkedes det højst overraskende David Moyes’ mandskab at sikre sig en 1-0-sejr over Manchester United. 



Læs hele nyheden her
Mest 1 dimensionelle manager nogensinde. 3 centrale forsvarsspillere , selv mod 10 mand OMG. :D jeg har aldrig set en manager være så stædig på sit system. Alle klasse managere har et system, men er fleksible, Ikke Amorim. Held og lykke med ham United..

Synes ærlig talt Pickford er en fantastisk målmand. Leder, ro, klasse.
Jeg har aldrig i mit liv set united spille så dårligt. Det var jo fuldstændig sindssygt. De tabte vel alle dueller i 90 minutter? Og kunne ikke ramme en medspiller på to meters afstand… Dybt bekymrende.
Puha, en katastrofal indsats. Enhver tro på minimumskravet om top 4 må være helt væk nu. Et historisk dårligt United hold.
Vi kunne have spillet til jul, og United ville stadig ikke have scoret. Shit det var ringe. Måske et masseslagsmål i Everton kunne have reddet os🙈
Shit hvor er United ringe. Det er en katastrofe jo.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vild udtur for United, helt utroligt så dårlige de er.
Mest sindsoprivende var det røde kort og det flotte mål i første halvleg, herefter kørte Everton den vel stille og roligt hjem, men United nærmest ikke til stede...
If I had the wings of a sparrow... If I had the arse of a crow... I'd fly over Pride Park tomorrow... and shit on the bastards below!
Lidt småkedelig kamp mellem to midterhold. Dog med fin intensitet.
Av av av! Lige som man troede der måske var lys for enden af tunnellen sker det her. Mod Everton! Hjemme! 80 minutter i overtal. Wow
United er ikke bedre. Der er ikke mange af deres spillere der ville kunne kommer i startopstillingen hos et top ti hold i Premier League.
Synes ærlig talt Pickford er en fantastisk målmand. Leder, ro, klasse.

Helt enig.
Har til tider nogle træls attituder, men kampe som i dag har han også en del af, det skal man ikke tage fra ham.
Vanvittig redning på Zirkzees hovedstød, wow.
If I had the wings of a sparrow... If I had the arse of a crow... I'd fly over Pride Park tomorrow... and shit on the bastards below!
Annonce