Snak

Mere indhold efter annoncen

Tullberg langer ud efter Bodø: Et rigtig skidt forløb

tirs 16. dec 13:35

Mike Tullberg fortæller, at Ola Brynhildsen vender tilbage til FC Midtjylland i en skidt forfatning og med en skade, som ikke er blevet behandlet ordentligt i Bodø/Glimt.



Læs hele nyheden her
Er Tullberg begyndt at blive presset? Dumme dommer kommentarer, meget arrogant interview efter kvartfinale sejren og nu den her
Er Tullberg begyndt at blive presset? Dumme dommer kommentarer, meget arrogant interview efter kvartfinale sejren og nu den her


Synes du da det er en kritik der er udenfor skiven, hvis Bodø har lejet en spiller der bliver skadet, og man så i Bodø ikke har behandlet denne skade ordentligt?

Lyder umiddelbart som et forløb der er virkelig ærgerligt især for stakkels Ola Brynhildsen.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Haha presset over hvad ??? At ligge nr 2 europa League, og 2 i suppen og stadig med i pokalen ? Stop nu ! Han har en god pointe!
Sagt af en fck fan !
Han er sgu da tydeligvis presset, når han har behov for at gå i medierne med sådan nogle bagateller? Spillere bliver skadet hele tiden.
Han er sgu da tydeligvis presset, når han har behov for at gå i medierne med sådan nogle bagateller? Spillere bliver skadet hele tiden.


Tror du Ola Brynhildsen synes det er en bagatel, at han har misset et halvt år af sin fodboldkarriere til en knæskade? Og hvad det evt. kan medføre, hvis Bodø ikke har behandlet hans skade ordentligt? En forkert behandlet knæskade er altså ikke for sjov..

Altså jeg ved godt, at du virker som en der har som mål at skulle skrive noget kritisk omkring FCM i samtlige nyheder om klubben, men kan det ikke blive lige desperat nok?
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@DetStrafBart

Nu har det så ikke så meget at gøre med.at han blev skadet, men forløbet herefter.

Hvis du gad at læse teksten inden du kommenterer så ville det gøre debatten noget bedre end bare at kæfte op fordi det er en person/klub man ikke bryder sig om.

Hilsen en Viborg dreng der bestemt ikke er FCM fan😀
Lets talk about Six Baby
Presset? Tullberg sidder stensikkert i trænersædet. Han er vel bare ærlig om, at Bodø ikke har passet godt nok på en lejespiller, som nu kommer tilbage til FCM.
Uanset hvem man holder med m.m. skal spillernes helbred være prioriteret nr. 1.
Håber han kommer oven på hurtigt og synes det helt fair der kommer kritik, tænker også selv spilleren er inden over kritikken.

Han er midt i sine vigtigste år, vil være rigtig træls at sidde ud (resten)starten af (denne)næste sæson også.
Virkelig svakt sportsmanship å gå ut på denne måten, spesielt når han ikke konkretiserer mer. Når han først skal ut i media med A så bør han følge opp med B..

Men får se litt mellom fingrene omkring uttalelse på en dag da da Tullberg får vite at Franculino er ute til mars måned.
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Tuller du Mike ? :)
Annonce