Snak

Mere indhold efter annoncen
Brok er brok

Nej, bare nej. Ordlyden er altafgørende
Jo. Bare jo...
Moral er godt.....
At brokke sig til dommeren i hele taget efter der er fløjtet er jo torskedumt . .

Mayron G " Oh jeg har lige fået et gult for brok, hmmm jeg må nok hellere fortsætte diskusionen med manden der lige har givet mig et kort. . Det virker som en god ide og plejer at hjælpe på situationen, det gør jeg"
AGF - OdderIGF - ViborgFF Jeg kan ikke "De store ligaer" mere. Snyder lidt med Liverpool en gang imellem. Internettet har gjort tåber til sandhedsvidner
Et kort for brok skal da gå begge veje. Så det irrelevant hva der blir sagt. Brok er brok.

Det er selvfølgelig ikke rigtigt. Dommerne skal reagere hvis de bliver angrebet på perosn, moral, tro, seksuel orientering, m.m., for nu at skrive det pænt og generelt.
Når man hører de tidligere dommere om, hvor tit de diskuterer med spillere, så lyder det til, at der er ret lang line.. Men direkte tilsvininger må man selvfølgelig ikke..

Og har du lige fået et gult kort, ku man måske tænke over det selv... dommeren er ikke din mor, der skal hjælpe med madpakken
Selvfølgelig har han sagt mere end det eller sagt det på en måde der ikke var iorden! Når man lige har fået for brok er det sgu dumt, og kører videre i samme rille! Hvorfor skal det altid være dommeren der er skurken? Personligt ville jeg mene der skulle gives flere kort for brok og film! Fatter ikke dommerne gider se og høre på det.
FORZA BRØNDBY.........
Var han blevet kaldt idiot eller ligende havde han selvfølgelig sagt det efter kampen. At han ikke udtaler sig viser bare det var uberettiget..
Han havde nok oddset på BIF sejr igen
Viasat/Frimann bruger mere tid på at diskutere om Kian Hansen trådte 5cm ind på banen end et komplet udueligt dommerskøn, som ender i 2 gule kort uden skadelig forseelse.

Hvorfor lader man dommerne slippe for at forklare sig efter kampen omkring deres kampafgørende domme. Det er da simpelt nok : "Han blev vist ud, fordi....", eller "jeg dømte straffe, fordi...". Hvad er der galt med det ?.
Curlingforældre-kulturen for fuld udblæsning i denne tråd!
Der er ikke nogen lægmænd der har ret til at vide det mindste om hvad der blev sagt.
Stop dog jer selv! Dommeren dømte, og det er dommerbedømmerne under DBU der skal kende begrundelsen. Kehlert har overhoved ikke noget forklaringsproblem. Han har dømt som han syntes var rigtigt og i curlingforældre/børn skal bare stikke piben ind og have tiltro til at dommerne i første omgang, og dommerudvalget efterfølgende kan deres arbejde.

Hvornår har der sidst gået en person rundt i hælene på jer og stilket spørgsmålstegn ved alt omkring jeres gøre og laden.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Annonce