Snak

Mere indhold efter annoncen

UEFA afviser britiske klubber: Ingen nationalsang

tirs 13. sep 2022

Chelsea, Manchester City og Rangers har fået en fælles anmodning afvist af UEFA og får derfor ikke lov til at spille nationalsangen før onsdagens Champions League-kampe.



Læs hele nyheden her
Fint nu må det stoppe. En olding er død, det sker hver dag. Kom videre.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Jøsses da,hvor længe skal UK vade rundt i det, og hvor mange arrangementer skal aflyses, og ikke mindst hvor mange milliarder pund har de tænkt sig at bruge på det dødsfald. som unægteligt kunne bruges på noget fornuftigt....Hvornår går de igang med at bygge den pyramide hun skal proppes i?
... Det skal da også stoppe nu, altså. Spil den i GB under deres egne respektive kampe, og lad os så se, om resten af verden ikke er ved at være kommet sig over, at en 97årig regent i et land der ikke er deres eget, er død.
"Que la chupen y sigan chupando"
Fint, det var Englands dronning, ikke Europas - uanset det nok har været hende og hendes forgængeres ambition.
god save the king???? jeg tænker de heller vil høre god save the queen 😃
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Thommo 😂😂
Klanders, den blev ændret det øjeblik GB fik en konge i stedet. Den ændres afhængig af tronen
Det er ellers sådan en fredelig venskabelig hymne med omkvæd som:
O Lord, our God, arise,
Scatter thine enemies,
And make them fall
Confound their politics,
Frustrate their knavish tricks,
On thee our hopes we fix:
God save us all.
Sær beslutning, en stor monark er død og selvfølgelig skal GB have lov til dette. De hylder jo alt andet
Med andre ord: Briterne lider af det samme tåbelige storhedsvanvid, de altid har gjort. Hvad i alverden vedkommer det andre nationaliteter, at deres dronning er død?
Annonce