Snak

Mere indhold efter annoncen
For at VAR skal dømme mål skal de have klare beviser for at den har sluppet linjen helt. Det mener jeg egentlig ikke at man har. Det tætteste er en sløret vinkel der er skrå og altså ikke viser linjen i en lige vinkel.

Men er vi, som tilskuere/seere, sikre på, at VAR-vognen ikke har det? Eller spurgt på en anden måde; har vi der sidder hjemme i stuerne, adgang til præcist de samme billeder og vinkler, som de sidder med i vognen?
Jeg forestiller mig også at VAR har en bedre vinkel, siden de gik ud og overrulede dommerens første beslutning.

Man forstår bare ikke hvorfor man ikke får den at se
FCK
Bolden var så langt inde og væk fra stregen at vi sad og måbede over der ikke kom VAR. det var i det hele taget piv-usportsligt at keeperen ikke selv siger det. Opfør dig som en mand ...sportsmand. !

Fup og fake falden burde give rødt med det samme .
Hvorfor er det, at vi ikke har goal line technology? Nu har der været to situationer i denne sæson..


Der hat været 3 men FCK har det med at lave cherrypiking og kun snakke om det der går imod dem!!

AGF fik også annuleret et mål som var inde i Aarhus. Sådan er der så meget.


Jeg syntes ikke den er på top 100 over fejl i denne sæson, og hvad ved Neestrup om hvilke billeder de har til rådighed.
Det er bare snak!!

AGF og kun AGF!! KSDH!!
Man behøver slet ikke kigge på om bolden har sluppet linjen, det er rigeligt at aflæse Grabaras reaktion. Han har kvajet sig, og han ved det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@frankab01
Ligefrem usportsligt? AGF havde gjort præcist det samme
230569
Det er jo sort/hvidt. Enten er bolden over stregen eller også er den ikke. Vi må forvente en vinkel/billede der overbeviser ift. at ændre oprindelige kendelse.
Bolden var tydeligvis inde.
Koster ca. 2 mill for hver klub
moderator
Kan man ikke ret hurtigt opklare om VAR har andre vinkler end os andre? Modtager VAR ikke alt deres materiale fra tv-producenten? Elller har de deres egen produktion og kameraer? Hvis de modtager alt fra tv-produktionen så kan vi vel også se det og produktionen har vel en interesse i at give os seere så mange vinkler som muligt. Det VAR kan er vel at tegne linjer på stillbilleder. At de skulle have adgang til alt muligt andet materiale end os andre, synes jeg lyder usandsynligt. Hvordan skulle de få det?
Dette er en signatur.
Annonce