Snak

Mere indhold efter annoncen

Ung ivorianer på plads i FC København

tors 3. dec 2015
FC København har endelig fået papir på den 18-årige midtbanespiller Aboubakar Keita fra Elfenbenskysten.

Læs hele nyheden her
FC Mid.. nårh nej. Er dette sket med Glistrups velsignelse.
Hold kæft, din bondeknold.
"Que la chupen y sigan chupando"
Ah ja, den gode Jørgen Glistrup. En klassiker.

http://youtu.be/J8sCZQsHc1o
Nordens største!1
moderator
Stop nu de idiotiske øgenavne
Dette er en signatur.
med det efternavn, må han være god ;)
1880
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bold
Nøj han lyder spændende! Når de har haft ham oppe flere gange de seneste år og blot har ventet på han blev 18, så lyder han som en spiller de er sikre på han begå sig. -Når de tilmed allerede overvejer at hive ham op i førsteholdstruppen pr. 1. januar så må han virkelig være talentfuld!
Blue is the colour
Det må sgu være en flok jyder, der sidder og redigerer kommentarerne herinde. Og de går virkelig i små sko. Jeg pointerer blot, hvem der har flest spillere fra nærområderne og vælger at bruge et begreb, som de fleste fodboldfans er bekendt med.
Det smukkeste stadion i Danmark ligger i København! Zuma <3
Men håber at han bliver den næste Amartey. Kunne være fedt.
Det smukkeste stadion i Danmark ligger i København! Zuma <3
@Notler

med det efternavn, må han være god ;)


Det argument er i sig selv nogenlunde lige så godt, som hvis Liverpool havde købt en ung Nicki Bille Nielsen for 8-10 år siden med samme begrundelse, fremfor det potentiale han viste på daværende tidspunkt. At hedde Keita i Elfenbenskysten (eller bare i Vest/Centralafrika) er i sig selv ikke noget kvalitetsstempel - jeg vil tro, det er lige så almindeligt som at hedde Nielsen i Danmark.

Forhåbentlig, har de hentet ham med andre begrundelser ;)
.
moderator
Byens hold, at folk er bekendte med at begreb gør det ikke intelligent. Du skal undlade at bruge den slags tåbelige øgenavne, da det intet godt fører med sig udover mudderkast. Så lad være!
Dette er en signatur.
Annonce