Snak

Mere indhold efter annoncen
Tysklands akilleshæl nu og et par år frem kommer til at være, at de mangler en klassisk, fuldblods ANGRIBER!

Klose er jo færdig, Gomez har fået et revival, men synger jo på sidste vers. Så meget afhænger af Müllers mål på angrebspladsen. Kruse, Volland og hvad der ellers har været af håb, har jo alle vist sig som nulbonner.

I øvrigt sjovt at se Poldi på landsholdet fortsat - han må være Tysklands svar på Rommedal.

Aaah... Endelig kan man følge drengene igen til en slutrunde... Utrolig stærk trup (som altid)...
Det er næsten utrolig at tyskerne kun kan mønstre een fuldblodsabgriber i Gomez...
Muller er mere en hængende spids/kant og Götze er en falsk 9er...
Lasogga kommer nok aldrig i betragtning og Volland skal i omdrejninger, hvis han skal i betragtning som arvtager for Gomez...
HSV & FC MIDTJYLLAND --------------------
Nu blev Tyskland jo verdensmestre med en stærk Müller på toppen. Desuden har Gomez spillet en fin sæson, og er i topform. Så mon ikke angrebet er stærkt nok?

Jonas Hector er fremtidens mands på venstre back, og har gjort det godt.

Højre back positionen er dog et stort problem. Her har Löw endnu ikke fundet den optimale løsning efter at Lahm stoppede. Ginter havde været et godt valg, men han er ikke blevet udtaget.
Nur der BVB --- Leuchte auf mein Stern Borussia
Helt håbløst at Podolski er at finde i den trup.
104 års tradition- Bayer 04 Leverkusen, Die Werkself
Utroligt, at Schweinsteiger er der...jeg kan simpelthen ikke huske hvornår jeg sidst har set ham i en United-trøje..Wilshere er i den engelske trup med ca. 90 minutter i benene på 10 måneder..utroligt, at Tyskland og England ikke har flere alternativer.

Hvis Holland var med havde de sgu nok udtaget Strootman

De tre er de eneste spillere jeg kender, der kan få et dobbelt benbrud under omklædningen

Udtag dog spillere, der kan levere uanset hvilket navn, der er på ryggen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tyskland møder formentlig Frankrig i semifinalen så det bliver et brag.


Giv mig lige et link til den der hjemmeside...måske, der er nogle lottottal også
Man kunne godt savne en Jonathan Tah fra Levkussen der har spillet en stærk sæson og måske også en Vollan men ellers ved jeg ikke hvad der kunne forbedres... Stærk trup!
Klose spiller da endnu.... Det ville da have været lidt sjovt at se ham til EM igen, selvom hans niveau ikke helt er hvad det har været. Tror nu ikke han ville have været så dårlig at tage med. Rutine har Klose i hvert fald masser af, men han har vist selv meldt fra til landsholdet så det er og bliver et teoretisk spørgsmål.
Med 10/27 spillere fra klubber uden for Tyskland må det her i øvrigt være et af de mest "internationale" Nationalelf som Löw nogensinde har udtaget.
💖❤️💖 Big Nev ❤️💖❤️
Klasse trup!!!!
Annonce