Snak

Mere indhold efter annoncen
Top 4 og CL er ikke muligt i næste sæson og derfor bliver det vanskeligere at hente de absolut bedste spillere - men det er vel heller ikke det der skal ske.
Amorim skal i stedet se på yngre spillere der vil et skridt fremad og er sultne spillere som passer i hans filosofi og som kan udvikles til at blive bedre.

Et liv uden fodbold er ikke et liv! YNWA
Stuhr79 Du må simpelthen komme med nogle argumenter for hvorfor United ikke skulle rykke ned? De er i en kæmpe nedrykningsform pt, og de seneste kampe har de faktisk lignet ét af de aller dårligste hold i ligaen. 3 hold rykker ned og kan sagtens se både Leicester eller Ipswich overhale dem.
Synes ikke helt det er fair overfor Højlund. Han har måske ikke det niveau man forventer af en førsteangriber i United. Men Haaland, Lewandowski eller Kane havde heller ikke kunne stille noget op som United spiller.

Eriksen har ikke fysikken længere, men han er den bedste fodboldspiller i klubben sammen med Bruno.
4 nederlag i træk.
United har nu ligaens 2 bedste hold i de kommende 2 kampe.
Det kan nå at blive meget værre


Nej, de skal altså ikke møde Forest... ;-)
Går man 10-20 år tilbage, så var hver spiller værdig til holdet. I dag ser jeg ingen som er United værdig. Vores danske venner har aldrig haft talentet til United og resten halter på samme vis. Nu ikke mere snak om tid, tilfælde, uheldig, ung og fremtidens mand. Ingen undskyldinger kan bruges. Det er rent forfald, det er fakta.
Giggs, Keane, Scholes, Ronaldo, Cole, Yorke, Neville, Beckham, Sheringham og Stam sidder med hænderne til hovedet.
Den eneste spiller med nogenlunde kvalitet, energi og vildskab, Scott McTominay. Ham smed man ud. Øv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fedt, fedt, fedt. Rigtigt positivt at se Anemones ideer bliver implementeret og i glimt manifesterer sig i ekstraordinært godt spil. Rom blev ikke bygget på en dag. Anemone er klar over det og bliver ved med at mane til besindelighed. Jeg tror Anemone ville sætte pris på en tur i Championship så han kan nørde lidt og få nogle træningspas med drengene.
Top 4 og CL er ikke muligt i næste sæson

Ikke at det virker super realistisk, men hvis Man Utd vinder Europa League, så kommer de vel i Champions League?
VB.
Amorim må tage en kæmpe del af skylden for dagens nederlag OG den horrible form

Han skifter ALT for meget fra kamp til kamp, og ikke at starte med Mainoo i dag, når man i forvejen har Fernandes og Ugarte ude OG møder et særdeles fysisk og formstærkt hold som Newcastle, er en helt væk disposition
Vi må aldrig glemme den missede kvalifikation til VM 2026 - hvis vi glemmer risikerer vi at gentage katastrofen
Fuldkommen enig!

Amorim må tage en kæmpe del af skylden for dagens nederlag OG den horrible form

Han skifter ALT for meget fra kamp til kamp, og ikke at starte med Mainoo i dag, når man i forvejen har Fernandes og Ugarte ude OG møder et særdeles fysisk og formstærkt hold som Newcastle, er en helt væk disposition
Vi må aldrig glemme den missede kvalifikation til VM 2026 - hvis vi glemmer risikerer vi at gentage katastrofen
SuperChad
Mjoo, det kan vel ske, men den nuværende europæiske plads er jo også kun skaffet via en FA-cup i den forgangne sæson, så jeg vil i hvert fald personligt ikke betænke mig i hvis nogen spillere føler at det er lidt af et gamble ift om man kommer til at spille europæisk eller ej.
Annonce