Snak

Mere indhold efter annoncen
Razz

er du 100 på det? Niveauet af hans indlæg vidner ellers om noget andet
We love United, we do Some you lose, some you don\\\\\\\'t win
The match was organised by former Marseille goalkeeper Pascal Olmeta for his children’s charity and although the first half produced some entertaining football, once the majority of the United players were replaced by a selection of guests and celebrities, the floodgates opened.


Behøver jeg sige mere?

2-2 mellem Marseille og 6 United spillere + 5 randoms. Derefter blev det til 2-8 uden United spillere.

Du er så dum det er til at græder over.
U-N-I-T-E-D, UNITED ARE THE TEAM FOR ME!
@SoerenDKK
"Jeg har forsvaret Wenger på godt og ondt siden jeg fattede sympati for Gunners for nogle år siden... Men hold kæft, hvor gør han det dog svært for en! :( Pinligt, pinligt, pinligt!

Har altid synes manden var fantastisk med hans øje for billige handler, talentudvikling og den måde, han fik det klart billigste Big Four hold til at spille så flot og attraktiv fodbold. Men dagens resultat, og de seneste, viser jo, at der tydeligvis er noget helt fundamentalt galt på det hold.

Er det Wenger? Er det spillerne? Hvad fanden er det? Har så småt givet op på at finde ud af det, men et eller andet skal ske. Om det så er en trænerfyring eller hvad det er, det aner jeg ikke, men et eller andet i det mindste. Kom nu for satan i omdrejninger, Gunners :( Det her er jo et vink med en vognstang for fanden."


Kan kun være enig i din betragtning, har det på samme måde og jeg har fulgt Arsenal i ret mange år efterhånden.

Jeg mener at Arsene Wenger´s stædighed (klassisk fransk) mht. spiller indkøb bider ham i røven nu, han burde have revideret lidt i konceptet før og indset vigtigheden af at bygge en solid base med en majoritet af rutinerede færdig udviklede spillere og så småt indsluse de unge talenter ind i basen.

Forsvaret mangler i særdeleshed rutine og stabilitet, de blev jo endnu en gang rundbarberede, godt nok af mestrene som spillede fremragende angrebsfodbold i dag, men deres placeringsevne og spilforståelse er skræmmende dårlig.

Arsenal har mange gode spillere, men også rigtig mange der ganske enkelt ikke har niveauet til at spille dem op i den absolutte top.

Synes at de manglede gnisten og troen i dag, der skal foretages nogen ændringer nu, selvom det nok er for sent til at de skal få en god sæson i år, men de skal fokusere på at bygge holdet op til næste sæson.
Det er ekstremt vigtigt at Arsenal får købt de rigtige spillere ind, enten i dette ellers næste transfervindue, men vi har ikke råd til flere fejlkøb.
Arsenal - The Gunners (S 96) HJK Helsinki Fc København (Byens hold ; Siden 92) Jari Litmanen (10 - Kuningas)(CL Champ 95, topscorer i CL 96 - 9 mål ; Ajax Amsterdam) Legende...
En ting at Rovers tabte 7-1 mod Man utd sidste år, men dette resultat må være det vildeste resultat ever i PL historie. Gal Wenger må side i et meget varmt sæde nu, det samme som Kean i Rovers.
Blackburn Rovers since 1991
SSSSHHHIIIIIIIIIIIT MAN! Vi skal da godt nok kæmpe for det i år. Manchester-klubberne ser stærke ud, og Liverpool skal bestemt heller ikke undervurderes. Håber dog stadig på at Modric og/eller Moutinho (udover Mata) samt tiden kan gøre Chelsea bedre. For vi har da intet at skulle have sagt i denne mesterskabskamp, sådan som der scores mål i Manchester. Ydermere skal Arsenal vist til at vænne sig til at være midterhold i England (i hvert fald i denne sæson).
Danmark: Randers FC England: Chelsea FC siden 2006/2007 KTBFFH Hvorfor se El Clásico når man kan se wrestling (slåskamp og skuespil)?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Arsenal er allerede færdige før sæsonen rigtigt starter og united lader slet ikke til at have holdt ét sekunds sommerferie.

@Argus
Vi er altså dem med håneretten, remember?


http://www.youtube.com/w…zldvn4XyhiU
Mia San Mia http://www.youtube.com/watch?v=EilxydtcAYg
Så nyt er deres stadion alligevel. Ja, så tager jeg da helt fejl. Er det virkeligt bygget indenfor de sidste år? (Ironi kan forekomme)

Deres stadion bliver udvidet indenfor de næste 1-2år - derudover er stadionkapaciteten udvidet med mange 1000e de sidste 15års tid. Uden at have sat mig yderligere ind i prisen på udbygningen mon ikke alt dette så har kostet i nærheden af 1. mia. (2011 priser?)

LUHG
Hvis det ikke var for at narre fjenden ved jeg ikke hvad det var!
Har stadig respekt for Wenger han skabte næsten Arsenal som tophold, men at han nu nedbryder det igen forstår jeg ingenting af!
Arsenal Feyenoord RvP is my second god!
@Argus gå du ud og tab en CHL finale på den måde og undgå at knibe en tårer. Helt ærligt det er for lavt kan godt være han er dum at hører på men det er lavt af dig. Det var en fantastisk kamp og du skulle sgu nok havde set nogle ManU spillere tude sig selv halv ihjel hvis de havde tabt efter at havde scoret til 1-1.
Munchner
Behold I endelig håneretten om det kan tilfredsstille jer. Vi vandt den seneste spillede finale klubberne imellem i 1999 og fylder det mere i vores pokalskab.
Annonce