Snak

Mere indhold efter annoncen
@Argus

Du kan tro jeg vil gøre brug af den så længe det nu må vare ;)
Mia San Mia http://www.youtube.com/watch?v=EilxydtcAYg
@Sunthomas

Der står "Manchester United XI" i det du linker til, hvilket ikke er Manchester United, så du har altså formået at modbevise dig selv med dit egen link :)
Godt gået.

Men udover det så er jeg helt oppe og køre over denne sejr! Virkelig en fantastik kamp og flotte mål. Young skal vi sgu nok blive glade for :) Dejligt ungt hold med masser af lovende takter United spiller med i år.
Man er rimelig presset som Arsenal fan hvis man skal hive et resultat frem fra 1999.. Tørt.

OT: Flot kamp United. Som Chelsea fan må jeg indrømme jeg tror mesterskabs kampen kommer til at stå mellem de 2 hold fra Manchester. Synes de har set skræmmende ud de første kampe i PL.
Danmark - OB (Siden 1990) England - Chelsea (Siden 1995) Spanien - Real Madrid (Siden 1997)
Så man skal kun tænke på øjeblikket og ikke tænke på fremtiden?

Nej og ja. Der er så meget fremtid i dages United hold, at man forhåbentlig kan se tilsvarende resultater i både den nære og fjerne fremtid. Mens fremtiden i dagens Arsenal hold ligger flere år bag dem.
to meget flotte kampe vi fik at se idag fra begge manchester klubber.

men. havde det været at barca havde slået valencia med 6-0, eller real slog villareal med 6-2, så vil alle PL elskere hoppe frem og sige at den spanske er en dårlig liga, hvor barca og real ikke får nok modstand.
må nok sige, efter de to kampe idag, så ser det ud til at det bliver et kapløb mellem manchester klubberne med liverpool hængende et godt stykke bag dem.

der har jo de sidste mange sæsoner været et parløb i toppen med chelsea eller united som vindere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Arsenal 3 kampe 3 røde kort.
Liverpool F.C - We\\\'ve won it 5 times. Odense Boldklub - Striwerne fra Fyn. KING KENNY <3
chelsea skal sku nok komme. det jeg slet ikke i tvivl om. en grund til at united er godt kørende nu skyldes måske også, at vi har spillet de to svære (tottenham og arsenal) på hjemmebane hvor vi stor set vandt alle kampe sidste år. men så tror jeg også saf har set at vi skal møde top 6 fra sidste år, i de første 9 kampe.
B93 / Manchester United / Kalix bandy
Farvel til Wenger. Det kan ikke blive værre end det her. Han har smadret et tophold på 2 uger.
Brøndby I.F siden 94´ Næstved siden 92´ Bayern München siden 94´ Landshold: Tyskland
En dejlig dag at være United fan på.
hehe sgu sjovt hvordan man reagere efter sådan et mega nederlag
der ska et hold til at spille smukt fodbold;)
Annonce