Snak

Mere indhold efter annoncen
John Obi styr dit primitive sprog. Tak.
Det er flot, at du kan lukke lort ud, men det er jo sådan set ikke noget at være stolt af. Ethvert røvhul kan gøre det samme. Selv et rotterøvhul kan presse små klumper lort ud. Du bør virkelig stile efter mere her i livet end at kunne efterligne et ...
John-Obi-Mikel-Er-Gud:

Han har jo ret! Der er ingen kontakt da Luiz får frispark (som Mata er tæt på at score på) han falder bare over sine egne ben.. Så spænd nu.
Jesper nr. to straffe var der slet ikke......

Men ja Chelsea havde ikke fortjent at vinde, det er bar TRÆLS at det er dommeren der skal afgøre det og ikke spilleren selv, eller hvad syntes du?


Selvfølgelig er det sjovere at få point uden, at det er dommeren, der laver fejl, men jeg takker da for, at heldet var med os i afgørende situationer.
Manchester United Football Club - Siden 1999 Aalborg BK - Siden 2000 Manchester is RED!
En typisk ManU-Webb kamp...

Har Torres en ny taktik...
Hvis jeg får en stor målchance så skyder jeg IKKE på mål.
Du er et flop i den blå trøje Fernando.

Flot redning af Gea til sidst, der dog stadig er den ringeste i PRL på høje bolde.

Kjoebenhavns Boldklub.
Til alle jer der konstant sviner spansk fodbold pga film og dommerskandaler: Please be quiet now......

Ontopic: Underholdende kamp!!! Chelsea skal stoppe med udelukkende at bebrejde dommeren og se indad. SKIDT at smide den føring væk!
EfB er hjerteklubben, siden start halvfemserne, og vil atid være det. Barca, socio 177405
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg synes også webb stank...havde han dømt straffe og smidt Cahill ud havde vi nok kørt en sikker sejr hjem...Webb fratog os sejren...han må være Chelsea fan:-)

Her er en lidt ældre artikel til Chelsea fans med kort hukommelse, supporteret med klip og kommentarer fra engelske medier -->

http://therepublikofmanc…ppointment/

"I Don't Play Against Any Particular Team. I Play Against The Idea Of Losing..." - Eric Cantona
Da der var gået 10 min af første halvleg tænkte jeg:
Endnu en City kamp. United spiller bedst, men får intet ud af det.

Endvidere bandede jeg Webb langt væk, for ikke at give Cahill det røde + det noget tvivlsome med Young.

Da Evra bliver ramt, tænker jeg. Ok, der er kontakt, men den er sku tynd. Men det er nok kompensation for dem i første halvleg. Den kan dog sagtens dømmes.

På Welbeck straffet, ved jeg sku ikke hvad Webb ser. Der er absolut ikke straffe.

Da ærten scorer - shit, det skete bare ikke. Fan va fedt.

Og så slutter det hele med et klokke klart straffe på Evans og en super redning af en anden verden fra De Gea.

Fed kamp, der havde alt.
B93 / Manchester United / Kalix bandy
JonasPoulsen:
Det er nok den bedste kommentar jeg har læst i denne tråd og jeg er kun nået til side 15...

Det er ufatteligt så snotdumme kommentarer der er på de 6-7 første sider, men det siger lidt om niveauet hos Uniteds konkurrenters fans. Bevares der er også fine subjektive anskuelser fra modstandere, men de fleste har jord i hovedet, det er et faktum!!!

Cahill skulle have været i bad efter 12 min., ingen diskussion om det.
Første straffe er ok, der er kontakt!
Andet straffe er tyndt, men os der så kampen, ser at Webb, står usandsynligt dårligt placeret og reelt ikke ser situationen. At han så vælger og dømme det er noget lort, men burde liniedommeren ikke hjælpe ham?

Det gik begge veje idag, men jeg har lige set årets bedste kamp i PL indtil videre. Tempo, fight, fysik og to hold som vil frem på banen.
Og fantastisk moral af United, de giver aldrig op, det var der mange hold, der kunne lære noget af...
Manchester United Football Club - Siden 1991
Puha, der var vi heldige! God kamp af De Gea, elendig kamp af Ferdinand. Han er desværre blevet for gammel.
In 1986, when I arrived, Liverpool led United 16-7 in League titles won.
Hvorfor dømmer Webb United?!!?

Det kan man jo kun slå sig i panden over.
Annonce