Snak

Mere indhold efter annoncen

Utilfreds Harder blev bænket: Han var ikke enig

søn 22. jun 17:24

Conrad Harder var bestemt ikke tilfreds med, at han ikke skal starte inde, når Danmark møder Frankrig ved U21-EM. Det siger landstræner Steffen Højer til Viaplay.



Læs hele nyheden her
Sikken en krukke, sætter sig selv over holdet.
Hvis ikke man er uenig og skuffet, så skulle man være blevet hjemme.
Han har vel lov at være skuffet. Jeg synes også det er skuffende at Harder ikke starter sammen med Osula. Vi skal lave nogle mål, for der er vel ingen der tror på at vi kan holde Frankrig fra at score??
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Hvis du ikke er skuffet, så er det sku da værre
Sikken en krukke, sætter sig selv over holdet


Hvis man ikke er skuffet når man har lavet to ruser i sidste kamp og så bliver sat af, så skal man nok tjekke sin puls.
Når det er sagt, så er det jo reaktionen på bænkpladsen, som han skal måles på: bliver han endnu vildere, eller slår han op i banen pga lidt modgang?
Den af de 2 der blev sat på bænken ville naturligvis være skuffet, ligegyldigt hvem af dem… og har da absolut intet med arrogance at gøre 👏👏🇩🇰🇩🇰
Spændende om han snart tænker, godt jeg sidder her. Bliver en interessant kamp. Vi er vist markant dårligere på alle positioner, bænken medregnet, men vi har jo gjort det før, kom då!
Faktisk mest til pudersne d-:
Er det ikke lidt som en 6-årig, der står hopper og ned ?? Lidt ligesom børnehaven ?
Jeg tror, de franske forsvarsspillere var lettede, da Osula gik ud, og Harder kom ind.
Annonce