Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis ikke at ledelsen i United bliver enig med Tevez, hans agent og ejeren, så kunne et skifte til United være åbenlyst. Især hvis Real får fat på Tevez, som de ifølge mange medier skulle være interesseret i.

Barca har imo ikke brug for en angriber. Eto´o viser altid varen, Henry har også leveret varen (mål og især oplæg i massevis), og Messis præstationer siger sig selv.
har hørt, at barcelona ikke vil købe nogle i dette transfervindue, men til gengæld vil købe sergio aguero til sommer. så barca fans i skal nok ikke regne med, at de går fra intet, at ville købe til, at købe divid villa:(

mit bedste bud er city.
Hvis Valencia vil sælge til en acceptabel pris, så er det næsten ligegyldigt hvem man har på holdet i forvejen, en spiller som Villa kan alle hold bruge. Forestil jeg klubber der i forvejen har en spiller som Torres, Messi, Eto´o, Nistelrooy, Ibrahimovic, Ronaldinho, Amauri, Rooney, Berbatov, Anelka, Drogba og hvad de store stjerner ellers hedder, så sæt en Villa op ved siden af dem, så er det næsten umuligt at stoppe.. Villa er i min verden en af de absolut bedste angribere i verden, og kommer han så samtidig til et hold der vil spille frem af banen som vi så Spanien gøre i sommers, så er han god for 20 sæson scoringer.

Kom bare til Real. Raul er stadig en stjerne og det samme med Nistelrooy. Men de er ikke unge længere, og har brug for pauser ind i mellem.
Above all: FCK Second in command: Real Madrid Luis Figo - Stjerne på og uden for banen.
Villa har gentagende gange udtalt, at han ikke ønsker, at skifte til PL, pga. vejret, kulturen, maden og de engelske byer.

Desuden anser han La Liga for værende den bedste liga.
Det er sjovt visca, for jeg har flere gange læst at han netop gerne vil til PL. Men der er jo så mange historier i omløb, til gengæld vil jeg godt sælge alt hvad jeg ejer og sætte det på at han i hvert fald ikke ryger til Real.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han udtalte det hvert fald i sommers i et interview Sport og El Mundo Deportivo havde bragt.

Men ville være tåbeligt, hvis han skifter til City.
Det er rigtigt, men han har også tidligere udtalt at han godt kunne se sig selv i England. Desuden har også et par gange afsløret en hvis kærlighed til Liverpool, så der er jo nok også en del "spin" i de udmeldinger...
Ja, du har ret, det er nok en kombination af begge.

Jeg håber dog ikke, at spillere, såsom Robinho og Villa skifter fra spansk fodbold.

Engang ville alle stjernene jo til Spanien, de fleste vil det stadig (Benzema, C. Ronaldo, Fabregas mfl.).

Træls, at andenranksklubber, såsom City køber henter spillere af Robinhos kaliber.

Håber Platini får trumfet sine forslag igennem, så de engelske klubber 1 efter 1 går konkurs. Ville være dejligt, taget deres gigantiske underskud i betragtning og sugger-daddys.
Håber United køber ham selvom det sikkert ikke sker :/
Manchester United og Brøndby forever
@ visca

Hehe, helt sikkert... Vi skal da have de bedste spillere i den bedste liga...
Annonce