Snak

Mere indhold efter annoncen
Mamma Mia san Mia
Sindsygt. Godt for tysk fodbold :-)
Nur der BVB --- Leuchte auf mein Stern Borussia
kunne sagtens ha været 6-0 ved halvleg


Ved pausen dude :)

Halvlege er der to af og dem bliver der spillet bold i.
Velkommen til EkstraBolden og Boldtionen!
Orkester uden dirigent.
Manchester United & Indianapolis Colts Deutschland Weltmeister 2014 !!!
Vildt. Ja, det der dybt underlige straffe han pludselig fløjter tog den sidste energi ud af et muligt comeback.


Det er et lidt tyndt straffe men Bayern bliver jo spillet baglæns ud af stadion så det var ikke det der afgjorde det.
Det straffe er der ikke noget i vejen med! Hvor ligger det underlige i det mener du? Embolo er først på bolden med hovedet og derefter er der fuld kontakt. Der var heller ikke mange protester! End ikke engang fra "Muller oder was"
\"Dommeren er forkert placeret, fordi han ikke er placeret ordentligt, siger Henrik Jensen\" 2009 BIF - Hertha Berlin 3 - 4 2010 BIF - Sporting 2 - 3 2011 BIF - SV Ried 4 - (4)
Bayern tabte selvsagt soleklart og kæmpestort. Men jeg ser slet intet ulovligt ved straffet. Hvad skal Bayern manden gøre? Gladbach spilleren kaster sig ind i Bayern spilleren med hovedet først. Bayern spilleren holder sin linje. Ja der er kropskontakt, men det må man jo også gerne i fodbold. Jeg ser intet ulovligt i aktionen.
Og jo, der er et par Bayernspillere henne og spørger hvad han fløjter for.
Annonce