Snak

Mere indhold efter annoncen
Normalt kan jeg godt lide Per Frimann, men i situationen med det annullerede mål til Club Brügge har han totalt tabt sutten. Ubegribeligt han ikke kunne se, at der ikke var klar frispark til Szczęsny. At Szczęsny så roder ud i noget, som bliver farligt, er ringe af ham.
To korrekte Var kendelser. Godt arbejde af VAR.
Desværre gives det ikke gult for at prøve at snyde sig til at straffe, da det ikke anses som decideret film.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Fuldstændigt sindssygt han dømmer frispark på 4-3 scoringen!
Det var da en klar dommergave. Absolut ikke frispark fordi keeperen fjumrer rundt.
Kun Barca fans og Taylor kan finde et frispark der.
Ikke skyggen af frispark.
Frimann spot on.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Som Barca fan føler jeg mig noget heldig med at det blev til 1 point. Jeg synes generelt at Anthony Taylor dømte en god kamp, og dømmer også korrekt ved det potentielle straffe. Men der er da på ingen måde frispark til Szczesny. Han laver en dårlig berøring og mister bold n. Så det var noget af en gave. Men hvor glæder man sig dog til at Joan Garcia er tilbage. Og selvfølgelig også Pedri og Raphinha. Synes godt nok Rashford så sløj ud idag, og havde givet mere mening at tage ham ud i stedet for Ferran.
Er absolut ikke Barca fan. Men den er da klokkeklar.
Angriberen lægger målmanden ned uden at røre bolden, hvorefter han let kan sparke bolden i mål.
Alle dage et frispark til målmanden.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Hvis det havde været omvendt, havde målet været godkendt. Men Barcelona fik hjælp$$ af VAR. Straffesparket blev korrekt underkendt.
Tænker på, om Per Frimanns totale fravær af fornuft i hans udtalelser omkring det korrekt annullerede mål til Club Brügge, kan skyldes, at Frimann selv har spillet i belgisk klubfodbold i 7 sæsoner. Det var da i hvert fald hel ude i skoven al det lort, som han fik sagt resten af kampen.
Kæmpe tyveri til sidst! Chokerende at VAR inviterer dommeren ud for at se den, og så viser ham to vinkler fra distancen. Keeperen tager ganske enkelt for lang tid på bolden, og spiller så på er frispark, da skaden var sket. Skidt beslutning!
Annonce