Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor fandt dommeren lige det ekstra minut?


En Bournemouth spiller lå på græsset i 1 minut da han var blevet ramt i klokkeværket. Plus de fortsatte med at trække tiden. Så det var sku´ helt fair med det ekstra minut.
@Arsenalfans
Man får jo ikke straffe hver gang bolden går til hånden
@Berker
Hvor står der at dommeren ikke må ligge yderligere tid til, hvis et hold trækker tiden i overtiden?

Ingen steder, men Bournemouth brugte ikke mere end et minut i tillægstiden på at trække tiden. Slet ikke. Dommeren burde fløjte af, da Zinchenko sparkede forbi.
Det hedder minimum 6 minutter. Hvorfor forstår folk det ikke
Tja, hvis I rent faktisk havde fulgt med i starten af overtiden, så startede Smith den lige ud med at ligge ned i 40+ sekunder, så der har I jeres svar. Omvendt kan man også spørge, hvordan dommeren kun kunne ligge 6 min til, og hvorfor Bournemouth kunne slippe af sted med så mange hands forseelser, hvor især 1-2 af dem sagtens kunne give straffe.

Sikke en fight af drengene, og skønt for Nelson! Elsker det her hold, men de er fandme ikke gode for os fans nerver. Bournemouth gjorde det virkeligt godt også og var vildt giftige på kontra. Mange dumme koncentrationsfejl defensivt i dag, det må de gerne lige få strammet op på. Vieira imo. blind passager igen, ham kunne Xhaka godt have erstattet langt før. Jesus må meget gerne komme snart tilbage, hvis mesterskabet skal i hus. Drømmen lever!
Lille dreng ser Henry spille i TV --> Arsenal fan for livet
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ingen steder, men Bournemouth brugte ikke mere end et minut i tillægstiden på at trække tiden. Slet ikke. Dommeren burde fløjte af, da Zinchenko sparkede forbi.


Hvordan har du opgjort det til at han burde fløjte præcis der? Husk nu på at tillægstiden der nævnes er et minimum.
Vi ser gang på gang at når et tophold presser et bundhold, så er dommeren ikke nærig med at lægge tillægstid til tillægstiden. Hvis dommeren var lige så nøjeregnende med tillægstid HELE kampen igennem, ville en normal kamp vare 120 minutter.
Hellere arsenal end city. Skulle Nelson ikke have gult for at losse til hjørne flaget efter målet? Eller er det kun når man har fck i næste kamp?
Kæft i har ondt i røven. Jeg gætter på i alle er spurs fans. Ikke vores skyld at i flopper som sædvanlig
@Meefa
Det hedder minimum 6 minutter. Hvorfor forstår folk det ikke

Det tror jeg folk forstår ganske fint, men 6 minutter er pejlemærket for mængden af tillægstid. Der giver ingen mening at spille to minutter mere, når Bournemouth ikke trak tiden så meget.

Lad os få noget effektiv spilletid i stedet for!
Annonce