Snak

Mere indhold efter annoncen
@Poor Scouser

Jeg var nok tilbøjelig til at være enig med dig, før jeg læste denne udtalelse fra Galca.
Det er simpelthen bare ikke godt nok og jeg frygter det kan gå grueligt galt.

Bordinggaard som ny træner, tak
Nægter at tro på at fuldtids professionelle spillere ikke har luft til at spille kamp lørdag og onsdag.
Medgiver at spillerne så trætte ud - men jeg tror det er mentalt - de virkede som om de spillede totalt uden selvtillid på trods af at de lige havde vundet 0-3 i Vendsyssel!! Det er sgu bekymrende.
Galcas udtagelser her virker paniske.
Nu hænger det hele lige pludselig på Schoop.
Hvorfor (bip) har man så ikke købt en gardering for ham? Hvorfor ligger man Hebo på is? Hvorfor for man ikke givet Nikolaj Madsen en kontrakt, hvis det er Schoops plads man mangler erstatning for?
Nej, det holder ikke.
Der er noget helt galt i Nørreskoven og det ændre sig ikke på en uge.
Super at nogle stadig er optimister og mener at det nok skal komme - I glemmer bare at der kun er en oprykker og at det ikke er nok at VB kommer i gang, men at de andre også skal sætte point til.
Derfor vil jeg påstå at 1 pladsen er væk. Desværre!!!
Vejle Boldklub supporter.. husker stadig 1984 ;-)
Jeg er stadig rystet over det ekstremt ringe bundniveau.
Hvis spillerne ikke er i form, falder det tilbage på ham selv. Det er hans ansvar!
Tror desværre også det er noget mentalt, som andre har været inde på.
Jeg var egentlig ikke bekymret efter NFA kampen, men det er jo nu!
Nørreskoven rent matematisk kan de stadig selv afgøre det. Det er ikke så langt fra nogen at de ikke kan hentes via indbyrdes kampe. Folk snakker om pinligt og træner fyring og jeg ved ikke hvad. Vi er rykket ned fra superligaen og er altså et 1. divisionshold og det kan da aldrig være pinligt at tabe til en fra samme række, med mindre ens selvforståelse er i superligaen og så gør man som fan egentlig det man klandre spillerne for, nemlig at undervurdere modstanderen. Det der var pinligt i går var at boldmanden ikke havde styr på lufttrykket i bolden, og hvis jeg ikke har misset noget, så var det pinligt at Fredericias holdopstilling ikke blev råbt op og så var det pinligt at nogle fra de to holds fangrupper åbenbart kom i klammeri med hinanden.
Der bliver snakket træner fyring og dansk træner. Jeg er tilhænger af kontinuitet og ikke tilhænger af genbrugstræner fra ligaen som Mølby, Bordinggaard, Peter Sørensen eller hvem det nu kunne være. På sigt kunne det være spændende med Steffen
Kielstrup, men på sigt.
Jeg er helt sikker på spillerne gerne vil, men er lidt ramt af de mange nederlag i superligaen. De trænger til en succesoplevelse på hjemmebane. Desuden virker vi til at have meget lille bredde på den centrale midt. Da Schoop blev skadet var der jo reelt ikke andre at sætte ind end Abnor. Han hørte så også til blandt de mindst ringe i går. Kritik er fint så længe det er konstruktiv kritik, støt op. Har selv købt sæsonkort trods bosat på Sjælland, men vil gerne støtte klubben med de penge trods jeg nok kommer til at se flere udekampe. Mit indlæg er nok lidt rodet, men håber det går. Fredericia er desuden også et af de bedst spillende hold, men har ikke en udpræget målscorer og en knap så stor bredde, så ingen skam at tabe til en bedre modstander på dagen. På den lange bane tror jeg ikke på Fredericia helt i top, men håber for dem de bliver en del af topstriden. I går kunne vi ikke ramme en mand på 1 meters afstand. Selvfølgelig skidt at se på men så ved man hvad
Der skal arbejdes med mod modstandere der fejrer sejren som havde de vundet champions League og gerne spiser en Vejle spiller til frokost. Lær af kampen og videre til næste kamp. God dag derude:-)
@VBK har stor respekt for fans som dig der støtter uanset hvad. Men deler dog ikke din holdning i dette tilfælde. Vi håber dog begge jeg tager fejl. God dag
Annonce