8700!!
Snak
Veje Stadion udsat for hærværk to gange
tors 7. jul 2022
Vejle Stadion er i den seneste uge blevet udsat for hærværk to gange. Skaderne forventes at have et omfang på 50.000-75.000 kroner.
Læs hele nyheden her
tors 7. jul 2022
Tror sgu man skal kigge i nogen af nabobyerne for at finde hærværksmændene. Det virker ulogisk at VB fans skulle lave hærværk på Vejle stadion. Ved godt det er VB propaganda der er skrevet blandt andet, men alligevel. Det lugter sgu lidt.
Vejle BK siden 1984
tors 7. jul 2022
Sådan kan det desværre gå når nogle typer tror de er fans, men i virkeligheden er en parasit for deres klub.
Håber virkelig der er videoovervågning omkring stadion!
Håber virkelig der er videoovervågning omkring stadion!
WE ARE [b]FANS[/b]
WE ARE [b]OWNERS[/b]
When everyone around seems bought and sold
We are worth our weight in gold!
tors 7. jul 2022
"Det er tidligere sket, der har været fans fra modstanderhold inde på stadion, men det har ikke været for at begå hærværk."
Javel, ja...
Javel, ja...
tors 7. jul 2022
@,forzahorsens: Påstår du, at der findes tåber i Horsens, der kunne finde på den slags?
tors 7. jul 2022
Der var dengang hvor AGF fans havde skrevet "AGF" på banen, og VB forsøgte at dække det med grøn maling hvilket nærmest gjorde det endnu tydeligere 😃
Eller var det i Horsens...?
Eller var det i Horsens...?
tors 7. jul 2022
har det ikke før været et issue med frede fans
Det var dem som brød ind på stadion og tog nogen VB flag. Forsvarer ikke det men den slags "trofæjagt" kan jeg også se det sjove i på en eller anden måde. Selvom det også er dumt og ulovligt. Men det vi har set denne gang er blot dårlig stil og usmageligt.
Vejle BK siden 1984