Snak

Mere indhold efter annoncen

Vejle henter slovensk veteran

tirs 15. jan 2019
Vejle Boldklub bekræfter, at de har hentet den slovenske forsvarsspiller Brank Ilic på en fri transfer.

Læs hele nyheden her
Angriber!!! Vi mangler angribere!!!
Vejle Boldklub supporter.. husker stadig 1984 ;-)
Ja, angribere for helvede. Få nu bare skrevet med Nicki Bille. Han kan smadre røvhulsudsmiderne på SAGA bar om fredagen, og lave kasser om søndagen.
Der findes kun en menneskerace - Homo Sapiens, som i øvrigt ikke er ren, da der i tidenes morgen blev knaldet løs med Neandertalerne mm
Ja, genialt at hente Bille. Han er jo transferfri, og vi véd at det ikke bliver venstre håndsarbejde, for dén har han fået skudt af.

Og nu vi er igang med at hente spillere i Rosenborg, så ska vi da også lige have Bendtner. Han er "fri" om nogle uger, og sikkert klar til at prøve taxier i Vejle.

Men ellers bare et par ordentlige angribere, tak...
Bille og Bente på top. Det kunne sgu kun blive underholdende :-)
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Bille og Bente på top. Det kunne sgu kun blive underholdende :-)


Mere på gågaden det kunne være underholdende ;-)
Boldklubben Frem 1886 (Spillet og fast foelgende siden jeg var 4 i 1984).
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Saga findes ikke længere..
Den signing forstår jeg ikke???
Jeg kan egentlig godt forså den signing, vi har lukket alt for mange mål ind og en rutineret spiller der ovenikøbet har erfaring fra højeste niveau rent internationalt er ikke dumt. Til gengæld mangler vi min. to angribere der kan lave mål og en målmand der kan gribe bolden.
VBrocks. Så det der ligger der nu. Udsmiderne er stadig nogle voldsbøller
Der findes kun en menneskerace - Homo Sapiens, som i øvrigt ikke er ren, da der i tidenes morgen blev knaldet løs med Neandertalerne mm
Slovener, afrikanere, islænding, tuneser,svensker, irer,albaner,moldavier, brasilianer,bosnier ukrainer og en slovak. Plus alle de kinesere der ryger ind og ud af klubben konstant.

Jeg synes Vejle Boldklub har udviklet sig til noget jeg ikke bryder mig om. en stor rodebutik med verdens mest usympatiske træner som behandler andre mennesker som skidt!

Inden folk skyder på mig vil jeg gerne medgive at Brøndbys måde at gøre tingene slet ikke er noget jeg er tilhænger af.

Jeg håber Vejle rykker ned! Det eneste der klæder VB er deres flotte opbakning og antallet af tilskuere de bringer. Hatten af for det!
YNWA
Annonce