Snak

Mere indhold efter annoncen

VFF-boss: Ikke tilfreds med AaB-bud på Friis

man 21. feb 2022

Sportsdirektør i Viborg, Jesper Fredberg, mener ikke, at klubben har modtaget et seriøst bud på cheftræner Lars Friis. Derfor mener han, at AaB bliver nødt til at være fair.  



Læs hele nyheden her
400.000 er i den lave ende, 2 mio er i den høje ende.

Find et fair kompromis og få det nu overstået.
Pedro Erobreren
Og kan vi please snart slippe for at pressen koger mere suppe på den her sag. Lad os høre hvis der reelt er sket noget, der er værd at at snakke om, det andet her er efterhånden bare den samme historie om og om igen.
Næ lad ham blive dernede til kontrakten udløber, ser ud til at hiljemark kan klare det.
800000 må være en fair handel, så kommer alle vel videre... mm. han den 29 årige træner bliver ved med at levere... ;-)
Liverpool/AC Horsens King Kenny/ Mølby C. Akonnor/ Priske Maradona/ Elkjær Scholes/ Ronaldo :-(
Helt fair hvis AaB overtager at betale hans løn. Alt andet er symbol-fis, der ikke giver mening.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det kan godt være, at 400.000 kr er i den lave ende, men 2 mio kr er fuldstændig vanvittigt. Med sejren over FCM, så tror jeg ikke, at AaB har så travlt med at hente Lars Friis til klubben, som de havde for bare nogle få dage siden. Mon ikke forhandlingerne er sat lidt på standby, mens AaB ser hvordan holdet præsterer under Hiljemark/Würtz konstellationen de næste par kampe.
Nu kommer der også en islænder til AaB.
Nå for den. Hvordan mon den bliver vendt til, at det er Inge der snakker med pressen hele tiden.
El Pollo Loco

Ja det kan jo snildt ende med AaB har brændt nallerne og slet ikke får brug for Friis til sommer, hvis Hiljemark gør det så godt :)
Hvor længe må Hiljemark være træner på hans dispensation?
Annonce