Snak

Mere indhold efter annoncen
Var det ikke noget for Silkeborg, som i forvejen er lave på kvalificerede supplementer til kanterne?


Ja kvalificerede. Bruhn er ikke ligefrem kvalificeret.
Silkeborg IF Real Betis Manchester City
Tror ikke Silkeborg vil få noget ud af ham i Superligaen. Han er ikke mentalt stærk nok til fodbold på højt plan. Han vil have godt af at få fast spilletid i 1 division. Det kan være Sønderjyske henter ham en dag og gør ham klar til voksenfodbold, ligesom Rømer, Dal Hende osv. som heller ikke slog igennem i VFF. Men det var også lidt en underlig signing i første omgang, da man allerede havde flere bedre kanter. Thychosen, Osama, Kamper. Frederiksen, Sivebæk, Park og Deble kan også spille kant
Elsker legender og de få der stadig har klubfølelse
Han kan skifte til eksempelvis Norge eller Sverige, da deres vindue ikke er smækket i endnu. Ikke til en dansk klub.

Edit: Den blev ophævet i går, så han kan skifte frit til en dansk klub.
Han må ikke registreres hos andre klubber, hvis transfervindue også er lukket, så det er lidt en lortesituation Viborg har bragt ham i, ved først at ophæve kontrakten idag. Skal han spille fodbold her i foråret, så skal det være som amatør eller i Norge, Sverige, Rusland, etc., hvis transfervinduer - mig bekendt - adskiller sig lidt fra de øvrige.

EDIT: Havde ikke læst brugeren ovenover´s kommentar. Hvis kontrakten er ophævet igår, så er der selvfølgelig ingen problemer.
Annonce