Snak

Mere indhold efter annoncen

Viborg snupper FCK-talent

tirs 1. dec 2009
FC Københavns talentfulde offensivspiller Marc Dal Hende skifter på en halvandet år lang kontrakt til 1. divisionsklubben Viborg.

Læs hele nyheden her
Marc Dal Hende´s talent er meget begrænset, og det han nu engang har drikker han væk, held og lykke med ham, haha!
Man er kun fan af ET hold. FCK, siden 1996. Kan godt lide direkte angrebs fodbold, hader boldflytteri på midtbanen.
arch, skal lige prøve at forstå dig rigtigt: siger du at manden er alkoholiker og utilregnelig..? bare nysgerrig.
gik i seng efter første halvleg
havde han noget at have talentet i, var han jo aldrig skiftet fra Hovedstaden, og de slet ikke til VFF, så forstår såmænd godt dette skifte. Viborg kan bare kun tiltrække middelmådige spillere til for tiden.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Ja det kunne jeg også godt tænke mig at høre. For så er det sq da en skidt handel for os.
Viborg FF! Arsenal FC!
Han har uden tvivl været den største profil i KB efter han er blevet rykket op i angrebet.
Hvorfor skal jeg holde med alle danske hold i europa? Hvorfor gøre det så svært? reglerne er enkle!! Dommeren har altid ret!!! :hihi:
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@FrækFyr17

Og FCM kan kun importere nigerianere.
Seriøst dudes, tag det nu roligt, steffen højer har styr på det,
Dal Hende bliver en succes i viborg, vent og se :-)

Han drikker og ryger og fester en del, men heyyy det han ikke den første målscorer i viborg der har gjort ;-) nævner ingen navne
FrækFyr17
for tiden???
synes det har været sådan i mange mange år!
lorte klub vi har i vores viborg
Més Que Un Club!
arch, skal lige prøve at forstå dig rigtigt: siger du at manden er alkoholiker og utilregnelig..? bare nysgerrig.


Haha nej ikke, kender flere fra hans årgang og på u19 holdet, Marc er alt for useriøs omkring fodbolden, og kan meget vel have været en tur i byen aftenen før træning eller kamp endda.

Han er en af de dårligere spillere i en ellers skidt u19 årgang hos FCK. (minus Delaney selvfølgelig.)
Man er kun fan af ET hold. FCK, siden 1996. Kan godt lide direkte angrebs fodbold, hader boldflytteri på midtbanen.
ØV!

Han kunne have været vores nye Erik Mykland...
FCK Blackburn ...og nu holder jeg også med Mallorca
Annonce