Snak

Mere indhold efter annoncen
Han var sgu okay, da han kom hjem i andedammen, på DK’s bedste hold, og havde lidt momentum det første år. Derefter så ingen rigtig manden igen, så godt de har fundet på vallen og han har fundet sit kald :D
Moral er godt.....
Pep Guardiola

Sikke noget generaliserende og bedrevidende fis at skrive.

Fodbold er følelser og VF har i den grad påvirket særligt modstandernes fans i en negativ retning med film, udtalelser mv. Derfor må man også acceptere, at folk er i deres gode ret til at være glade for at han stopper karrieren. Ligesom man også skal acceptere dem der synes det er en skam han stopper.

Der er Ingen grund til at håne ham, enig - men man må gerne være glad for at slippe for ham….ligesom mange var da han forlod superligaen.
Så mange håbløse og hjernedøde kommentarer, fordi manden aldrig har været bleg for at sige sin mening og 100% stå inde for sine værdier.

Han er vel Danmarks største talent i nyere tid, desværre virker til at en tilbagevendende ankelskade har sat sine spor. Han har altid været dybt afhængig af sin fart og rappe fodskift, men det er jo naturligvis svært med dårlig ankel.

Jeg har stor respekt for at han stopper mens legen er god i stedet for at skifte klub hver 6 måned i et desperat forsøg på et comeback.
Hjem til Horsens med ham!
Hold der starter med A siden altid!
Såå mange haters. Så ved man, at man har gjort noget rigtigt. Overlegne og arrogante. Nordens største. Tak for alt, Viktor!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad er det egentlig han har sagt siden folk ønsker SÅ meget ulykke over ham?
@David B
Jamen lad os sige dit ord er lov..

Men bare for at forstå. Når brugeren vælger at bruge Amoo som eksempel, så synes du det er helt i orden? Jeg antager her, at vi alle ved hvad han går igennem lige nu. Det er da en komplet idiotisk udtalelse. Og max upassende.

Jamen du kan sige hvad du vil, ligeså kan jeg - det har intet at gøre med hvad der er lov, KUN hvad JEG mener - hvordan får du det til andet?

Jeg tænker Amoo går præcis det igennem som han fortjener - eller synes du det er synd for ham?

Jeg siger ikke det er i orden. Jeg siger hvad jeg synes og du er helt i din ret til at mene det anderledes
Jeg synes det er at provokere og ja en idiotisk udtalelse men jeg finder det ikke nedladende eller arrogant overfor mig …. Hvor imod din kommentar dertil var nedladende… igen blot min mening IKKE LOV (bare lige for at slå det fast)
Jeg undrer mig over at udmeldingen kommer fra klubben og ikke ham selv. Klubben bør vel bare nøjes med at fortælle at kontrakten med VF er ophævet og så lade resten være op til ham.

Skal vi ikke lige afvente Fischers egen udmelding først?

Men ja, der gik desværre lidt drama, mediehalløj og diving i den. Ikke kønt, men en super fodboldspiller, de få år hvor det virkelig kørte, det kan man ikke tage fra ham.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Enig i at skader ødelagde hans karriere, men magen til arrogance skal man lede længe efter.

Dejligt han forlod superligaen i sin tid, da fck kasserede ham.

Han har ikke været savnet siden.

Held og Lykke i det københavnske natte liv
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Vi kan godt bruge ham i BK Frem, hvis han har behov for stadig at spille bold på et lidt lavere niveau
Annonce