Snak

Mere indhold efter annoncen
Denne handel og prisen viser vel også lidt hvor meget neestrup og fck troede på spilleren. Jo vist er prisen ok. Men så heller ikke mere end det. Jelert har været god i ordinære kampe - og i enkelte storkampe.. men han har godt nok også tabt sutten indimellem som nok er grunden til man ikke har forlangt mere end der man har fået.
Der handles 100% i EUR og ikke LIRA - LIRA er kun et betalingsmiddel i Tyrkiet
9m €, i seks rater, hvert halve år, de næste 3 år.
Troede i øvrigt det var et 11m € bud der var accepteret.

Det var ikke meget, og vi ved vi kommer til at slås for at få de sidste.

Det undrer også mig, at FCK går med på den ordning. Dette naturligvis med den tvivlsomme historik in mente, som der tidligere har været til i forbindelse med handler.

Artiklen som henviser til Galatasarays egen X konto, siger jo hans løn er i Euro?

Derfor kan de vel sagtens udbetale den i egen valuta som netop dårligt er det papir værd, som den bliver trykt på?
Jelert faldt utallige gange igennem i vigtige kampe for FCK, så jeg synes det giver god mening at sende ham videre til Galatasaray for en ganske pæn transfersum.
Han er pisse god. Hvis han fil lov til at spille højreback hele sæsonen. Så havde han alle dage været bedre. Men ja. God pris men uha at tage til den liga osv. ja held og Lykke da
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han erstatter en anden ung højreback som tog til Bayern for 35 mio. euro. Helt skidt er det nok ikke i den liga.
Man kan jo også sætte sig ind i tingene før man kommer med teorier, der er taget ud af numsen.

INGEN udenlandske spillere i Tyrkiet får løn i LIRA, men i EURO.

Det er jo fantasi penge, om 18 måneder står han i tyrkiet med en klub som er 3 måneder bag ud med deres løn og vil tilbage til DK
Det ender ikke godt
Hvad er den "vilde" detalje mht lønnen? At den stiger lidt hvert år? Det er da meget normalt...
Annonce