Snak

Mere indhold efter annoncen
Fantastisk kamp igen af de to hold, hvor det bedste hold tabte imø....

Ærgerligt for City med skader til ligaens bedste forsvarer samt midtbanespiller, selvom Silva idag gjorde sit til for at bære den titel.

Eneste negative ved kampen, var den manglende fiberskade til Alex ved hans jubelscene. Det havde været et guldkorn på direkte tv.

United har en fantastisk kynisme, derfor vandt de idag.

Det så dog pudsigt ud med Nasri i muren ved VP målet. Hvorfor gemme sig bag sidemanden?
Kjoebenhavns Boldklub.
@ Akio
Interessant, at du mener, at du har den endegyldige sandhed. Det er meget typisk for forsmåede personer som jeg, du er. Helsigvis tager samfundet hånd om dig - hvis du arbejder rigtig hårdt, kan du måske frigøre dig for den åbenlyse trang, du har til at få opmærksomhed.

Den "sandhed", du taler om, er utrolig mange uenige i, så spøgsmåler er, hvor sand den er.
@ Viljan

Jeg forstår egentlig godt, at du savner RvP.

Men hvordan i alverden kan du se Manchester United som heldige i dag??? Var de noget, så var det uheldige...
Masser af skader, underkendt en udmærket mål, endda straffe som de ikke fik, Tevez fik ikke rødt?!?!

Ethvert hold er præcist så heldigt, som en selv opsøger det held. At United kæmper til 90 + det løse er spillet, kan ikke være nogen hemmelighed længere.
Offtopic:
Er der ikke en regel om at man i trådene skal holde sig til emnet? Hvad fanden laver emnet: "Barcelona og tikitaka fodbold er guds gave til folket" på en tråd omhandlende manchester-derbyet? Find da en anden tråd at tage dine forsmåede frustrationer med ind i, akio, - der garanteret mange, hvis du leder længe nok !
LUHG
Not arrogant, just better!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Akio må være den absolut mest sørgelige person på bold.dk. Og det siger alligevel en hel del.
Haderslev FK - 1992 HFK Sønderjylland - 2000 SønderjyskE - 2004
@jmyrini

Det er ikke kun i dag jeg snakker om. Det er ALTID at det lige går Uniteds vej.

I dag er det Nasri, der stiller sig ind bag sin sidemand i muren, og så stikker han benet frem i stedet for at holde sin plads. Det ben bruger han så til at rette bolden af, så den ryger i mål.

De bare altid heldet. Og fordi de altid har heldet, begynder deres fans at sige, at det bare er fordi at de er de bedste.

Det er kort og godt til at brække sig over.

\\\'Sometimes in football you have to score goals.\\\' * Thierry Henry
"De bare altid heldet. Og fordi de altid har heldet, begynder deres fans at sige, at det bare er fordi at de er de bedste."

Lige bortset fra man får annulleret målet til 0-3, som er helt legalt, og City så sekunder senere løber ned og reducerer til 1-2.

Du ser hvad du gerne vil se. At man prøver at pakke klasse ind i prædikatet held, det er derimod til at brække sig over.

@Boldhenter "Rio Ferdinand er kun kommet på holdet på grund af mesterskabet! Kan i flæng nævne Lescott, Jagielka, Ashley Williams, Sebastien Bassong, måske sågar en Mertesacker eller Winston Reid?"
Det er ikke held.. bare klasse.
@Viljan

Når man ifølge dine egne ord "altid er heldig", må man så ikki på et eller andet tidspunkt erkende, at det er en eller anden form for kvalitet???

I mine øjne, så kunne Arsenal også være præcist lige så "heldige", hvis de opsøgte det held på samme måde som United gør det.
Annonce