Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er helt fint, fortsæt bare jeres stil. Den skal jeg sgu ikke prøve at ændre på, vi andre må jo bare synes om den hvad vi vil.
Kære ven - hvis du vil derop og sidde, så skal du altså være lidt mere hård end du er nu!
moderator
Kommentarerne rettet mod Liverpools jubel er spot on. Det handler jo ikke om at Liverpool ikke juble, men om at Carraghers kommentarer om Arsenal-spillernes jubel var decideret idiotiske. Så når hans egen klub gør det samme er referenceren nærliggende. Selvfølgelig jubler man da over at hive et resultat hjem dybt inde i overtiden, uanset om det er mod et tophold eller bundhold.
https://kortlink.dk/sudv
Kommentarerne rettet mod Liverpools jubel er spot on. Det handler jo ikke om at Liverpool ikke juble, men om at Carraghers kommentarer om Arsenal-spillernes jubel var decideret idiotiske. Så når hans egen klub gør det samme er referenceren nærliggende.


Nu har jeg ikke sat mig ind i hvad Carragher tidligere har sagt. Og det føler jeg heller ikke at jeg bør stå på mål for - ligesom jeg heller ikke føler noget ansvar når manden pludseligt tror han er en lama.

Selvfølgelig jubler man da over at hive et resultat hjem dybt inde i overtiden, uanset om det er mod et tophold eller bundhold.


Præcis. Så hvorfor skal vi pludselig høre om hvad Carragher tidligere har udtalt? Er det ikke lige lovligt generaliserende?

Normalt er jeg meget enig i det meste du siger. Men her mener jeg at du rammer helt skævt.
Carraghers tåbelige udtalelse skal vel ikke lide os alle til last.
Heldigvis får vi stadig jubel og passion og se selvom VAR har ødelagt det lidt.

1887
Men det er den her overdrevet tone i jeres indlæg, de bærer præg af at I VIRKELIG flyver højt, altså der er intet der kan trænge igennem. Og havde heller ikke forventet en anden respons end denne på mit eget indlæg.

I er nedladende og arrogante overfor nogle af de andre brugere, og I skyder ALT ned som bare går en smule imod jeres elskede Liverpool. Det er ret vildt.


Overvej lige hvor nedladende dette indlæg er. Tonen bliver jo derefter. Man har nu engang selv et ansvar for hvordan der debateres. Og der vil altid være nogen der trækker niveauet ned - så må man jo finde ud af om man selv vil hæve niveauet eller ikke.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dobbelt
moderator
Måske det hjælper forståelsen på indlægget, hvis du sætter dig ind i hvad Carragher har udtalt om jubel. Da Arsenal slog ligaen bedste hold, jublede man åbenbart for meget. Så reaktionen på Liverpool-spillernes jubel bliver spændende at se....

Skulle du være i tvivl, så er skyts ikke rettet mod Liverpool, men alene Carragher og hans åndssvage kommentarer.
https://kortlink.dk/sudv
moderator
"Carraghers tåbelige udtalelse skal vel ikke lide os alle til last."

Hvis du refererer til mit indlæg er det da heller ikke en kritik af jer?
https://kortlink.dk/sudv
@DBR

Mit indlæg er rettet imod Rick og hans fremhævelse af “Imagine being us.” Min afsluttende tirade er dybt sarkastisk. Så intet mindreværd herfra. Som skrevet er jeg da træt af, at I scorer så sent, da vi jo kæmper om titlen, så naturligvis er jeg, som skrevet, jævnt træt af at I hiver en sejr i land. Jeg glæder mig bare til at se, om Carra fordeler sol og vind lige, eller om han er så biased, at jublen ikke nævnes med et ord (jeg håber det ikke, for naturligvis må man juble lige så tosset man vil - ligesom vi gjorde ifm vores sejr over jer).
@Rick

Glædelig jul.
Annonce