Snak

Mere indhold efter annoncen
Øv en røvfuld, hatten af for FCM, de var overlegne på dagen..
Ærgeligt, at FCM nærmest konstant viser, at de er som minimum lige så gode som FCK, men alligevel ikke kan gøre så meget i Europa
FCM så stærke ud, fck slap billigt!
Det viser intet. FCK har 7 turneringer, så det er kun naturligt at de er trætte.
Silkeborg IF
Nemt
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tillykke til FCM.
Den sejr er der ikke så meget at brokke sig over.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Yderst fortjent sejr til jyderne - skammelig indsats af FCK, sølle...
NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!! Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
Flot kamp af drengene. Så var der endelig sammenhæng mellem en stærk defensiv og en offensiv, der formår at putte den i kassen.

Jeg køber gerne den med, at vi møder et træt FCK mandskab, og at decharge en betydning. Men trods alt rart at se, at FCKs egne fans melder uf, at det ikke undskylder, at man tager hjem med 4-1.

Onyeka er en hård hund, det skal siges. Men jeg synes Santos er et meget ubehageligt bekendtskab. Han laver simpelthen nogle små grimme ting hver gang. Synes ikke det er en type, der passer ind i FCK.
Klasse forskel. Ikke kun idag FCM er bedre end FCK, da de mødtes i parken, var FCM også klart bedst. Det kræver dommer hjælp hvis FCK skal vinde.
FCM er klart FCK overlegne!

Ja på dagen var de desværre. Men de stadig uendelig langt fra at komme op på FCK´s niveau i Europa, mesterskaber pokaltitler m.m
Annonce