Snak

Mere indhold efter annoncen
"Virtuel krammer". Fedt sagt, boomer.

Men jeg takker, Taco Mix. Godt nytår.

Så skal der sælges trøjer
Wuaw bare Wuaw!
Så det er helt ok at kalde folk for junkier, imbecil og boomer..men man skal satma ikke bytte rundt på asiatiske folkefærd i humorens tegn?
Nu har jeg ikke lagt mærke til dig herinde før, måske er du ny og rasende ung men mit råd til dig må være : 1)at feje foran egen dør før du angriber alle omkring dig. 2) pakke krænkelsesparatheden bare en anelse væk.
Du er naturligvis anmeldt.

"Virtuel krammer". Fedt sagt, boomer.

Men jeg takker, Taco Mix. Godt nytår.


Du får sku´ lige én mere :)

I lige måde, ven :)
IDKFA
Fremragende transfer. Japanske spillere forstår den rette disciplin og mentalitet som professionel fodboldspiller. Opdragelsen de har haft som barn/ung/voksen passer perfekt når man som træner ikke gider nutidens holdning blandt unge og voksne

Med forbehold, ser de på videoer skarpe ud
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fremragende transfer. Japanske spillere forstår den rette disciplin og mentalitet som professionel fodboldspiller. Opdragelsen de har haft som barn/ung/voksen passer perfekt når man som træner ikke gider nutidens holdning blandt unge og voksne


Så der findes Japanere og så findes der Unge & voksne? Eller er det nutidens unge og voksne fra lande der ikke er fra Japan du mener?

Og hvad er mentaliteten så hvis de fejler? Siden du nu skærer alle over med én kam.
IDKFA
Taco mix

Har du overværet en japansk skoletime eller træning i en japansk fodboldklub? Det er både autoritær og disciplineret, og diciplinærsager findes ikke. Alt er snorlige, modsat det vestlige skole/uddannelse og elitesportssystem

Jeg forstår udemærket, at Celtic´ træner ønsker deres tilstedeværende i klubben. Det kan kun smitte positivt af på især britiske spillere som ofte har hang til negative udskejelser
Det er både autoritær og disciplineret, og diciplinærsager findes ikke. Alt er snorlige, modsat det vestlige skole/uddannelse og elitesportssystem


Som er en af årsagerne til at selvmordsraterne er så høje. Der er et sygeligt umenneskeligt pres på unge japanere om at leve op til forældrenes forventninger og samfundets normer.

Den form for autoritær ledelse som eksisterer i Japan er på ingen måde sund. Den er god på den korte vane, hvis man ønsker "produktionsrobotter" - knap så god hvis ønsker selvstændigt tænkende frigjorte individer.
10-års jubilæum d. 13. januar 2022. Tid til at søge mod nye eventyr - tak for dansen venner og frænder. Håber jeres 2022 bliver fantastisk!
Taco mix

Har du overværet en japansk skoletime eller træning i en japansk fodboldklub?


Ja, det gør jeg tit.
IDKFA
Så skal der sælges T-shirts i Celtic.
Annonce