Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg gad virkelig godt vide, hvad der foregik i Tuchels hovede efter føringsmålet. Total nedsmeltning på bænken
Ser ud til at Argentina alligevel havde niveauet som mange havde travlt med at betvivle. Messi wauw bliver nok aldrig overgået nogensinde. at ha´ den sult i den alder og med de meritter, respekt.
Fantastisk at Messi, for pokker hvor har han overrasket enormt under dette VM. Det havde de færreste forventet med tanke på det daglige niveau han oplever i MLS.
Messi er skræmmende god, når modstanderen stiller sig ned, så han virkelig kan komme på bolden. Tror desværre Spanien kvæler finalen med deres røvkedelige fodbold.
vman123 Crazy af sige Messi ikke spiller en god kamp. Som neutral seere, sidder man kun og venter på at han får bolden, ellers sker der absolut intet. Han skaber alt til Argentina, som i ALT.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Op i røven med Argentina og deres pisse klamme umoralske attitude og deres købte vm - Håber Spanien puler dem
Håber på Argentina i finalen. Spanien har spillet kedeligt det meste af VM.
Griner over alle jeres fanboys kommentarer om Messi og at han skal vinde ballon osv. dygtig spiller ift hans alder bestemt!!! Men nej han er ikke vild i dag, ja han er afgørende med den ene assist, den anden assist er jo en gave af Enzo som lavet et fremragende mål. Tillykke til Argentina og Messi, men drop det der fan boys snak. Bliver spændende at se om Spanien ikke sætter en stopper for Argentina, de kan rent faktisk presse og stå stærkt defensivt
Husk på at Bellingham og Vinicius spiller for verdens største klub med indtjening af massere af millioner om året.

Den lader vi også lige stå :-)
Det er så vildt hvordan Barcelona- og Messi-fans altid har Real og Ronaldo i hovedet. Tænk at leve sådan et liv

Fordi Ronaldo fans altid skyder blankt. Men Messi-fans skyder skarpt. Forskellen. Det er så sjovt.

Ronaldo-fans har virkelig ingenting at have det i. Nøj en gedigen forskel de to imellem.
Annonce