Snak

Mere indhold efter annoncen
Husk hvor du kommer fra.
Et step op ?
Den bemærkning vinder du ikke på.
der var Nordsjællands svageste led defensivt for 2 år siden,
de data gad jeg godt se, der kan understøtte den påstand. Og sammenlign ham gerne med andre højrebacks.

Det bliver interessant at se.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
@Foxtrot

beklager skulle selvfølgelig have skrevet i min optik, men tænker du lige som jeg har set superliga i mere ind 2 sæsoner og udenmærket er klar over manden ikke er noget defensivt unikum?

og hvis du vil se på statistikker og sammenligne med andre spillere, så synes jeg, da du skal gå igang, Sailor
@papain men nu var det ikke mig der kom med påstanden for at tale vedkommende ned.

Men du har ret i, at hans forcer primært er offensive og de er til gengæld også gode. Jelert, Huescas, Klaiber, Sonne, Links med mange flere, virker heller ikke som om de spiller pga. deres defensive kompetencer. Og det er også spillere, som mange af os nyder at se.

Så jeg forstår ikke dit og andre i trådens syn på handlen eller det han siger.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
@Foxtrot

touche :) men ingen, så er jeg overbevist om, at de 5 spillere, du nævner, ville have spillet sig på holdet i Nürnberg og ikke været slået af en angriber fra ungdomsholdet.

Helt ærligt, brormand, jeg husker ham virkelig tydeligt fra hans FCN-dage, for der var også 18 interviews om ugen med ham dengang, så jeg tog mig selv i at tænke, at han måtte være en exceptionel spiller, og valgte selvfølgelig at holde lidt ekstra øje med ham, men kunne ikke rigtig se, hvad postyret handlede om, før det gik op for mig, at han er typen, der taler, før han tænker.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hans evner, især fremadrettet, kan jeg sagtens få øje på og Brøndby vil gerne spille fremad og have bolden, så umiddelbart passer det jo meget godt.

Jeg følger ikke Nürnberg så godt som du gør, at jeg kan svare på hvorfor han blev sat af. Jeg kan læse mig til, at der kom ny træner og taktiske ændringer og af, for mig, ukendte årsager, omskolede man en anden. Her blev han lidt opgivende og er nu Brøndby til en god pris. Om han kommer i gear igen, det ved ingen af os. Til prisen er det i mine øjne det værd. Det gælder forøvrigt for mange spillere.

Hvis du synes der er for mange artikler med ham, så har du et valg og kan bare lade være med at læse og kommentere. Bold er ligeglade med din holdning, så længe du klikker og kommenterer. Gør du det, så får du bare mere af det. For os andre der gerne vil læse det, siger vi tak. Du hjælper os med at få mere.

“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
@Foxtrot

Sjovt nok blev han droppet netop fordi han ikke var god nok offensivt i Nurnberg. Og i øvrigt, så prøver jeg på ingen måde at tale manden ned, men giver bare min ærlige mening om hans fodboldmæssige evner som jeg havde opfattelsen af var meningen med dette forum.

Jeg har aldrig sagt, at der er for mange artikler om ham, eller at det er uinteressant læsning, så det er på din egen regning. Tværtimod finder jeg hans semi-retarderet kommentarer og amfetaminlignende opførsel ganske underholdende, så du har nok helt ret, han vil passe godt ind i Brøndby. (under bæltestedet i know)

tusinde tak for info omkring hvordan et nyhedsmedie anno 2025 fungere ville have været fuldstændig på Herrens mark, hvis det ikke var for dit kæmpe intellekt. Jeg håber, du får jobbet som moderator, hvilket du tydeligvis er super liderlig og lidt bold hvid i mundvigen efter. Sorry kunne ikke dy mig pøj pøj og held og lykke med det kaptajn :)
Jeg kan sådan set meget godt lide Villadsen som spiller, og synes han er et fint match i Brøndby, til en fornuftig pris. Jeg tror såmænd de bliver glade for hinanden.
Jeg kan også godt lide at han har kant i sine udtalelser.
Men had ham eller elsk ham, der kommer nogle underlige udtalelser der selv i momentet virker så ugennemtænkte at man kan undre sig over hvor meget han egentlig har at rykke med på øverste etage.

FCN og BIF er i min optik. om ikke samme hylde, så i hvert fald tæt på. Sidste år gik han fra FCN til Nürnberg, og han tager nu med egne ord, “et skridt op” til Brøndby, hvordan hænger det sammen? Er der i Villadsen optik to skridt fra FCN til BIF? Tog han i egen optik et skridt ned sidste år?
Så var der alt det nonsens med at det var en fordel at FCK gik forbi FCN i tabellen i mesterskabskampen...
Kommentaren om at se et mesterskab gå udenom Brøndby bed ham også i halen…
Forstå mig ret, jeg holder ikke nogle af udtalelserne decideret imod ham, de er ret harmløse, men før eller siden undres man altså.. Hvorfor bliver han ved med at ende i udtalelser der på den ene eller anden måde får ham til at fremstå småtumpet?
Sjovt nok blev han droppet netop fordi han ikke var god nok offensivt i Nurnberg.
Som jeg nævnte, så ser jeg ikke Nürnberg så meget som du gør. Og jeg har kun de referencer som jeg har nævnt. Men nu startede du med at gå efter ham fra FCN tiden.

Og i øvrigt, så prøver jeg på ingen måde at tale manden ned, men giver bare min ærlige mening om hans fodboldmæssige evner som jeg havde opfattelsen af var meningen med dette forum.
Hvis din udtalelse: ikke rigtig mere en lidt tragikomisk følelse over du mener en spiller, der var Nordsjællands svageste led defensivt for 2 år siden ikke er at forsøge at tale manden ned, så ved jeg ikke hvad man kalder det.
Du må gerne have holdninger, det kan være du bliver bedt om at uddybe eller understøtte med data. Det kneb det med her.

Jeg har aldrig sagt, at der er for mange artikler om ham, eller at det er uinteressant læsning, så det er på din egen regning.
prøv at se de øvrige kommentar

Tværtimod finder jeg hans semi-retarderet kommentarer og amfetaminlignende opførsel ganske underholdende, så du har nok helt ret, han vil passe godt ind i Brøndby. (under bæltestedet i know)
Det er ikke bare under bæltestedet, men decideret dumt skrevet og medfølger som regel et ban.

tusinde tak for info omkring hvordan et nyhedsmedie anno 2025 fungere ville have været fuldstændig på Herrens mark, hvis det ikke var for dit kæmpe intellekt. Jeg håber, du får jobbet som moderator, hvilket du tydeligvis er super liderlig og lidt bold hvid i mundvigen efter. Sorry kunne ikke dy mig pøj pøj og held og lykke med det kaptajn :)
Moden. God weekend.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
FCN og BIF er i min optik. om ikke samme hylde, så i hvert fald tæt på.
på hvilke parametre er de to klubber, i din optik, tæt på hinanden og hvilke parametre tager du med?
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce