Snak

Mere indhold efter annoncen
Undrer mig lidt over, at Vuskovic ikke er anbefalet flere steder. Koster 2 mio., har Panama og Ghana i de to næste, som Kroatien skal levere resultater i, fordi de tabte i nat, og han er farlig på låget med 6 mål i Bundesligaen for HSV. Overser jeg noget her, der gør, at flere ikke anbefaler ham?
Hej Kristoffer,

Hvor langt bør man strække sig for at få Mbappe ind nu?
Ville det give mening at sælge Wirtz og have en midtbane bestående af Saibari - James R. og Alvarado for at have plads til Havertz - Mbappe og Kane i angrebet?
Hej, jeres podcast klubhuset er ikke opdateret inde på Apple Podcast siden 5. Juni omkring Dauphine Spillet. Det er lidt ærgeligt ikke at kunne høre jer udtale jer om de forskellige spillere.
Skal man overveje güler eller akturkoglu og i så fald hvilken er bedst?
.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hej Kristoffer

Vil det kunne forsvares at bruge næsten 400k i udskiftninger, hvis jeg skifter mit angreb fra Haaland, Oyarzabal og Havertz til Mbappe, Kane og Valencia? Desuden tænker jeg, at få Saibari, Baturina og Vuskovic ind på holdet.

Vil gerne høre din mening :-)
Hej Kristoffer. Vil du skifte Haaland ud for Mbappe? Overvejer at skifte Havertz for vinicius Junior eller Raphinia til runden mod Haitit?
Bold
Jeg har Messi og Haaland, og vil rigtig gerne have Mbappe ind inden han bliver for dyr. Føler mig 100 procent sikker på messi. Men tror også på haalnd igen, men ved ikke om det er bedre at købe sådan en som olise istedet og så upgrader forsvaret fra douglas santos til kounde, og så upgrader min valverde til en bedre


Jeg ville gøre som på mit eget hold og så nøjes med at skifte Haaland ud og Mbappe ind. Valverde kan med fordel opgraderes til en af ecuadorianerne
Bold
Burde man overveje akturkoglu de næste 2 på midtbanen sammen med silbari og wirtz?


Jeg ville ikke overveje Tyrkiet ovenpå skuffelsen i første runde. Og muligt posen skal rystes en smule efter den præstation. Kenan Yildiz bør være klar til at starte. Så Akturkoglu kan risikere mindre spilletid i de sidste gruppekampe
Det er meget satset med midtbanespiller og angriber fra Ecuador. De har en fantastisk defensiv, men de har scoret 1 mål i deres seneste 6 gældene kampe. De formåede ikke at score mod hverken Peru, Paraguay eller Chile i kvalen. Sidst de scorede mere end 1 mål i en gældende kamp var en 2-1 sejr for 15 måneder siden. Deres angriber er ved at være en gammel mand også.

Jeg tror umiddelbart mere på Jonathan David mod Qatar med et Canada på hjemmebane.

Dog kæmpe ros for en god artikel og en masse gode tips 🥳 i fodbold kan man aldrig være enig om alt 🤗
Annonce