Snak

Mere indhold efter annoncen
Desværre er det primært HSV fans, som er utroligt afstumpet.

Igen, alle med HSV logo burde fjernes- det burde være ret simpelt for politiet.
Ufatteligt at så få individer skal udvise sådan en afstumpet og ødelæggende adfærd. De er jo ikke fodboldfans, men voldsparate idioter, som benytter lejligheden til at afreagere fra deres triste og indholdsløse liv.
Problemet er vel generelt, at stadions er blevet et “lovløst” sted.. hvor afstumpede mennesker tror de er hævet over loven… det skal stoppes… tættere samarbejde mellem arrangør og politiet… det skal løses..
Få nu bare idømt FCK 15 spilledage uden tilskuere … der skal jo totalt hårde straffe til før de klovne fatter alvoren af at skyde med et nødblus ..
Som en anden nævner , det er ikke sikkert at det er det eneste de har kunne slæbe med ind på stadion, syntes det er en skandale at de mennesker stadigvæk får lov til at se kampen...Hvad laver politiet🙄 1 time og 30 min er sgu nok til at få smidt Dem ud ellers udskyd kampstart..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg kan hilse fra Vesterbro i morges, hvor fck “fans” mødtes inden kampen, at en gammel dame var nødt til at stige af sin cykel og trække, fordi ingen af de par hundrede mennesker gad flytte sig fra cykelstien - Det er utroligt en primitiv flokmentalitet man kan se de her gutter allerede udviser fra teenagealderen
Så er det bare og taber dømme fck Og følger Brøndby med er det minus 20 point og 20 millioner i bøde til klubberneDe ved hvem der laver ballade så er det karantæne fra alle stadions i dk for altid. Skal være en sport der samler ikke fjerne børne familier fra stadion
Moch, det er jo ikke et FCK-problem. Det er et problem i dansk fodbold generelt, med gentagne episoder hos FCK, BIF, FCM osv.

Lad nu være med at fremstille det som et isoleret FCK-problem, hvor kun FCK skal straffes. FCK-fans er jo selv blevet beskudt med pyro fra BIF-fans i pokalen. Skal problemet løses, bliver man nødt til at se på hele miljøet og ikke bare den klub, der tilfældigvis står i overskriften lige nu.
Puha jeg frygter det bliver grimt både i løbet af kampen og efter.
Det er eftersigende rigtig mange tysktalende personer der befinder sig udebaneafsnittet. En far og søn er taget hjem fordi maskerede personer kom ind og skubbede dem væk fra deres pladser. Det siger ret meget om hvorfor disse personer er dukket op.
Og man ved jo bare at en del af dem der står i den anden ende ikke er et hak bedre.
Problemet er samarbejdet mellem Klubberne og politiet er ELENDIGT.

Stil politiet ved indgangen, er du tysker? HSV logo? Så har du IKKE adgang til en FCK kamp. Hvor svært kan det være?
Annonce