Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg synes det er på sin plads at det røde kort annuleres. Det irriterer mig bare at der ofte ikke synes at være nogen rød linje i det her FA afgørelser. Hvis det her røde kort skal annuleres så burde Vardy´s røde kort vel også have været annuleret.

En anden ting er dommerfejlene. Her er jeg i dette tilfælde enig med Hasse i at sammenstødet mellem Jones og Feghouli så voldsomt ud ved første øjekast, og det er jo altid dette dommerne skal basere deres kendelser på.

Egentlig er jeg ikke tilhænger af brug af videodommere. Men eftersom spillet bare synes at blive hurtigere og mere intenst med årerne så er det måske på tide at begynde at overveje brug af videodommere ved direkte røde kort og straffespark. Jeg synes dog brugen af videodommere bør begrænses mest muligt da kampene ellers vil blive afbrudt konstant i minutter ad gangen mens der kigges video.
ForzaRoma:

Forståeligt nok, men det er jo håbløst så lidt linje der er ved de her appeller, når man ser fernandinho få 4 spilledage. Han ramte endda bolden først, det kan man trods alt ikke forsvare Feghouli med


Uanset hvor mange gange du spammer med dit sludder, så er det stadigvæk et 100% korrekt rødt kort til Fernandinho... Læs fodboldloven som du er blevet opfordret til.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
En god og korrekt beslutning.
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Annonce