Snak

Mere indhold efter annoncen
Kompis
Nu ved jeg ikke hvornår Thorup siger at VK rammer den på skulderen, men synes da han har grund til at være mistroisk efter dommerindsaten gennem hele kampen?
Jeg kan godt se den kan dømmes, men jeg ved ikke om jeg mener den burde.

Fck er vel presset efter 3 udafgjorte, men er kun 4 point fra første pladsen. Igår i fck tråden så var folk efter fustrationerne faktisk optimistiske omkring truppen. Vi mangler bare en kant. Vi manglende Diks, khoco, zeca igår 3 ret merkante spillere, falk var heller ikke på 100% endnu. Venligst forstå dette ikke er en undskyldning for resultatet igår. Men når du nævner budget så spillede budgettet ikke igår det gjordte wind, bøving, vk, roony og højlund. Winds kontrakt udløver om 2 år, og han er ikke i toppen af lønkroner. Bolie får nok størst løn af dem på banen igår.
F.C. København
1719FCK: Og angående budget er det vel super relevant at nævne, når det er det, der sætter FCK under pres. Thorup og spillerene ved, at de er væsentlig dyrere medarbejdere end alle de hold de spiller mod. Derfor er der også et pres på, at de skal præstere ift. deres løn. Det gør de ikke pt. Der er ingen hold i Superligaen, der ikke tror på de kan hente point mod FCK. Sådan var det ikke for 5 år siden.
Klykke

Hvilken relevans har det? Nicolai Poulsen gjorde det i går.

Prøv at se Leanders tweet omkring situationen. Han viser reglerne, og undrer sig meget over dommen. Hvis han havde armen langt over hovedet eller gjorde sig bredere, så ja, men her hopper han, har armen tæt på kroppen og under skulderen, så hvad er det han gør som er så dybt ulovligt?

Snakker du om AGF bænken nu, eller fcm, eller bif, hvorfor er det at FCK er de eneste der ikke må det? Får FCK bænken tit kort, eller var det jdb der dømte en skandalekamp?
1719FCK:
Men det er jo dommeren der er årsag til kampen ikke ender 1-0.


Nu lyder du ligesom jeres træner. Du må være en af de få mennesker i verden, der ikke mener det er fuldstændig forkert at dømme straffe her. Det er i mine øjne helt sort.
Kompis

Så må fcm da også have problemer, siden deres dyreste indkøb nogensinde sidder på bænken.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er FCK-fan og jeg synes faktisk det er helt fint med typer som Nicolai Poulsen. Jeg har det mere stramt med de tastaturkrigere, der som en flok papegøjer, repeterer floskler som "han tuder … er overvurderet … et svin" osv. fuldstændig unuanceret. Én ting er hvad der sker på stadion, men at nogle efterfølgende føler trang til personlige angreb, det er bare fattigt.
Lidt pudsigt at se agffans kalde alle tudefjæs. Der findes nok ikke større tudefjæs end den der Århusklub. Fra fans til direktørgangen
Pokalmeister 2021
Kompis

Haha, du er sjov. Du har helt ret, jeg er den eneste der ikke kan se det. Benjamin Leander kan godt se det, Morten crone kan også se det, Sandro spasojevic kan også se det. De eneste der kan se det straffe, det er folk der synes reglerne skal være anderledes når det går FCK imod.
Når Wind står og tuder over en modstander, er det så ikke indbegrebet af "Small Club Mentality"?!
KSDH!
Jeg må indrømme at Wind er blevet MEGET selvhøjtidelig (arrogant)
Vis på banen at du er så god som du selv mener, i stedet for at udtale dig om modstanderes intelligens mv.
Annonce