Snak

Mere indhold efter annoncen
1719FCK:
Så må fcm da også have problemer, siden deres dyreste indkøb nogensinde sidder på bænken.


Tror da også FCM er pressede over, at han ikke har vist sig bedre endnu. Men giv ham nu chancen for at lære den danske spillestil (og klima) at kende. Men det hører en anden debat til. FCM præstere jo heller ikke imponerende pt. ift. deres dyre trup.

Leander argumentere for, at der ikke er arm mod bold. Jeg vil gerne argumentere for det modsatte.
1719FCK


Men det er jo dommeren der er årsag til kampen ikke ender 1-0.

Tillykke det er årets dummeste kommentar her på Bold.

Det er sgu da ikke dommeren der vælger at lukke øjnene, holde armen 90 grader ud fra kroppen og ikke sætte hovedet på. FCK har altid fået disse "tvivlsomme" straffespark, det hører man ikke så meget brok over, og for at citere Jonas Wind fra et af jeres "forærede" straffespark:
"har han dømt straffe, så er det fordi der er straffe"


Nej jeg var ikke lige så meget efter spillerne og træneren i FCN AaB kampen, efor jeg så den ikke og kan ikke se hvad den har at gøre med jeres klynkeri at gøre.
Randers Freja;

Du er indbegrebet af den stereotype holdning mange har. Du vinder ikke noget for din klub med disse kommentarer. Tværtimod.
Randersc Freja FC:
Lidt pudsigt at se agffans kalde alle tudefjæs. Der findes nok ikke større tudefjæs end den der Århusklub. Fra fans til direktørgangen


Der fik du os godt nok, med dit velargumenterede indlæg. Ej den sveg!
Jeg ved at det for mange er en del af DNA´et at være arrogant i FCK. Altså det er noget man sætter lidt pris på.

Det her er dog helt utroligt dårlig stil. Jeg har set flere FCK grupperinger synes det er mega fedt sagt - jeg regner dog med at de mange gode FCK-folk også synes at det er en yderst dum kommentar?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Godt skrevet Kompis. Wind viser her sit sande jeg. Han har hidtil spillet den søde dreng, der kun kom med små stikpiller, nu viser han i fuldt for hvor lidt format han har.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
GunL

Haha, du troller videre.

Nej, men det er heller ikke VK. Han gør ikke noget ulovligt, og de eneste der ikke kan se det, det er åbenbart jer og JDB. Når du er nødt til at overdrive, så mister dit argument jo sin validitet. Reglerne blev jo heldigvis ændret før denne sæson, så lignende straffe ikke skulle dømmes, ellers skulle der være dømt tre af JDB i sje.

Nå, så du erkender at FCK ikke må det samme som andre hold, fordi du siger det? Hvorfor er deres klynkeri fair, men FCK´s ej?
1719fck
At en vis Leander, Crone, og Spasojevic kan se at de synes der ikke skulle være straffe, gør det jo ikke mere rigtigt
Det hvide snit, Kompis, flere andre, og TV eksperter synes det er rigtig dømt
Dommeren dømte hvad han synes, FCK fans er imod, mens andre er med kaldet
Poulsen er slevfølgelig en totalt kikset type. Ikke AGF værdig.
Det så vi endnu engang i går. Jeg fatter ikke nogen gider bruge tid på at forsvare sådan en snotunge.
Wind prøver at take the high road, men har alligevel lidt han ikke kan holde igen med. En kommunikationspræstation til 6 på den gamle skala. Mere kan det ikke blive til for Wind i det her tilfælde.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Jeg synes virkelig det er kritisabelt at Wind på den måde går ud og tilsviner Poulsen på hans fodboldmæssige kvaliteter. Han kunne have sagt så meget andet. Vi kan hurtigt blive enige om, at NP spiller hårdt til og til tider lader sig falde lidt nemt. Men det er da fuldstændig håbløst at at tilsvine en kollegas fodboldmæssige kvaliteter på den måde. Jeg kan ikke mindes at have set det før.
Annonce