Snak

Mere indhold efter annoncen
Så fint, tak for point til DK :)
...
@Lakeretgulv

Det med de konstante FCM undskyldninger blegner måske bare lidt i denne tråd, eftersom den første undskyldning kommer som et svar på en FCK fan som igen igen skal hævde sig mod FCM og snakke om koefficient point. AG kommer jo ikke bragende uprovokeret ind i tråden, men han svarer jo egentlig bare på den efterhånden rimelig standard og meget fortærskede smålighed efter et par europæiske resultater.
Jeg er stadig ikke tryg med nuværende FCK trup og det manglende indkøb af en erfaren kant spiller.. Bøving er slet ikke god nok, Singh er ikke spillet ind på holdet og det hjælper ikke han hænger i Sydafrika..

Det bliver en meget opad bakke kamp for FCK søndag mod FCM - Er bange for FCK løber ind i en snitter til trods for de har hjemmebane, FCM virker for stabile og mere kyniske.
stærk!!!
En fin FCK sejr i dag og gode koefficient point fra FCM, må Brøndby og Randers følge trop.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ Jilliona. Du ser spøgelser, FCM er så hamrende ineffektive i modsætning til FCK, så sikker hjemme sejr på søndag 3-0.
@Jillionaire Er det det stabile FCM hold der tabte til Brøndby lige før landsholdspausen du taler om?

Man kan altid tabe i fodbold hvorfor du må leve i en uendelig frygt. Men FCK er bedre stillet denne sæson end de har været de sidste 3 år, det trøster jeg mig med.

FCK skal absolut ikke købe en erfaren kantspiller, de skal købe et ungt/yngre supertalent der kan stige tyvefold i værdi, som F.eks Singh.
I er med på, at FCK spiller i den nye, lavest rangerende turnering i Europa. Lad være med at sammenligne jeres kampe med FCM og BIF. Der er en grund til, at I spiller på en møgbane; det er et lillputhold I har mødt!
Att. HG, jeg tvivler på om FCM eller Bif kunne hive et point med hjem fra Slovakiet, end ikke på hjemmebane kunne FCM vinde i dag.
Så klap lige hesten.
Att. HG, jeg tvivler på om FCM eller Bif kunne hive et point med hjem fra Slovakiet, end ikke på hjemmebane kunne FCM vinde i dag.


Nu er Ludogorets jo også markant bedre placeret end Slovan Bratislava, og har markant mere europæisk erfaring end Bratislava. Så klap lige hesten.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Annonce