Snak

Mere indhold efter annoncen
Fjelle

Du er jo idiot. Læs hvad der bliver skrevet.
@ESL

Jeg har anmeldt dig for at kalde mig idiot
bold.dks standard er virkelig pinlig at se på denne sommer. de gør alt for clicks, og deres manipulation med overskrifter grænser til det skandaløse. de har opdigtet og omformuleret så meget at der ingen troværdighed er i dem. en skam der ikke er konkurrenter i det her marked.
Fjelle du er en spade. Læs nu bare hvad du bliver spurgt om.
@ESL

Nu har jeg også anmeldt dig for at kalde mig en spade. Du skal simpelthen til at stoppe med at kalde mig ting.

Du har stillet 5 spørgsmål alene i denne tråd... Jeg aner ikke hvad du gerne vil have svar på.

Jeg kan mærke at du begynder at blive for irriterende til at jeg gider spilde tid på dig. Du formår hverken at læse, forstå eller reflektere over selv simple ting.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg spurgte om det her

Ah så du tænker at der ikke vil blive købt nye spillere til vinter, til sommer, til vinter og til sommer som Barcelona plejer under Laporta?

Alle de skal registreres. Og det lykkes kun efter 4 stk brandudsalg. TV-rettigheder, TV-rettigheder, Barca Studios og Barca Studios. Hvad skal man så sælge til sommer?

Og hvad gør man om 5 år når der skal vælges præsident?


Du kan lade være med at svare på spørgsmålet, hvis du ikke føler dig i stand til det. Men du skal ikke stille et modspørgsmål før du har svaret på det. Det er trods alt to gange, jeg har gentaget det for dig før jeg nu gentager det tredje gang.
@ESL
Det er jo hele 3 spørgsmål... kan du selv se hvorfor jeg ikke aner hvilket du vil have besvaret?

Men vi kan tage dem fra en ende af...
Nej
Det ved jeg ikke, det kommer an på hvordan situationen ser ud til sommer.
Jeg tænker man vælger præsident
Fjelle

Godt! Så nu hvor du også skriver at du er enig i at Barcelona skal købe nye spillere igen til vinter, til sommer og til vinter osv.

Så ved du også at de nye spillere skal registreres ind i et lønsystem, hvor de nuværende også figurerer. Dvs der skal være råd til alle spillerne indenfor Financial Fair Play. Dvs klubben skal have råd til at give dem løn uden at gå i minus.

Og hvordan klarer man så den? I denne sæson kunne det ikke lade sig gøre at få råd til uden at sælge ud af klubben i fire omgange. Skal man så gøre det igen næste sommer?

Eller evt. sælge fire fodboldspillere og nøjes med at sælge ud af klubben i tre omgange?

Jeg er mega bekymret og jeg forstår ikke jeres blinde tiltro til en ledelse, der før har kørt klubben i sænk.
@ESL
"Så nu hvor du også skriver at du er enig i at Barcelona skal købe nye spillere igen til vinter, til sommer og til vinter osv."

Du spurgte ikke om jeg synes de skal købe nye spillere, du spurgte om jeg troede de ville gøre det. Du kan vel godt selv se forskellen.

"Så ved du også at de nye spillere skal registreres ind i et lønsystem, hvor de nuværende også figurerer"

Jeps. Jeg har faktisk forklaret dig det tidligere i aften. Du var lidt forvirret og troede fejlagtigt at de nuværende skal registreres næste år igen.

"Jeg er mega bekymret og jeg forstår ikke jeres blinde tiltro til en ledelse, der før har kørt klubben i sænk."

Jeg ved ikke hvorfor du snakker om min blinde tiltro? Hvor har jeg skrevet det? Det er en stråmand du har brugt før, hvor der er blevet opponeret. Hvorfor bruger du den igen?
Og om de har kørt klubben i sænk tidligere er altså ikke et postulat du får held med uden at dokumentere det.
som handler om at Barca vil af med Aubameyang... Du kan bare læse overskriften, der står hans navn.


Måske du skulle overveje at læse mere end bare overskrifter. Vi andre kan ret tydeligt se at du misse en del, men måske for din egen skyld kunne det være at noget satte sig fast.

For at besvare din tydelige undren, når nu du ikke gider ulejlige dig med at læse andet end overskrifter inden du udbasunerer dine påstande, så er Barca en mand for meget foran. De vil som udgangspunkt gerne beholde Auba og sælge Depay. Dog skal en ud, og hvis det viser sig svært at afsætte Depay kunne Auba være en mulighed qua Lewandowskis ankomst der skubber ham ned i rækkefølgen.
Det er dog ikke noget Barca har meldt ud, det er udelukkende spekulationer (ikke at det afholder brugere herinde fra at bruge det imod klubben).
Annonce