Snak

Mere indhold efter annoncen
Roadrunner kan man ikke være anti BIF uden at være fan af andre hold? for jeg er vitterligt ikke fan af andre superliga hold.
Kenken

Det er almen kendt at der var flere på stadion efter kampen end tilladt. Er du uenig?

Enig, men nu var det ret tydeligt at du i dit indlæg hentydede til UNDER kampen og ikke efter, og det mener jeg ikke at have set evidens for

Jeg gentager lige hvad jeg tidligere har skrevet til dig
Politiet åbnede portene men det var af hensyn til menneskernes sikkerhed. De gav ikke lov til at entrerere stadion og de åbnede ikke for at være flinke ved Brøndbys fans så de kunne komme ind og fejre men for at redde mennesker fra at komme til skade.

selvfølgelig åbner de porten af hensyn til sikkerhed og giver dermed lov til at folk kan gå ind.
Man skal være virkelig naiv hvis man åbner portene og så regner med folk bliver stående.
Hvis du er Juve-fan, så tror jeg, at BIF er dit mindste problem.
Hvad mener du? skulle jeg have problemer med Juventus?
Juve det lyder ikke overbevisende. Hvorfor denne anti-bif holdning, hvad kommer det af? Nå ligegyldigt dine fremtidige indlæg vil afsløre dig.
BRØNDBY IF - DANSKE MESTRE 2021
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg formoder at alle i denne tråd, der ikke bryder sig om Brøndby, er tabere...
Det må være konklusionen..?
Ja det må det sku være...!
@RoadRunner

Mon ikke det kommer af jer, jeres handlinger og generelle intelligensniveau, samt behov for at flashe det mindrebemidlede ved enhver given lejlighed.

Enhver der ikke er Brøndby fan har det efterhånden stramt med jer og jeres "fankultur".
Silkeborg IF
Konsulenten


Det passer simpelthen ikke hvad du siger. Jeg citerer lige mig selv, hvor det TYDELIGT fremgår jeg taler om EFTER kampen da politiet fest åbnede portene EFTER kampen

Uanset om politiet åbnede portene så var forsamlings forbuddet jo reelt også brudt på Brøndby stadion da der var flere derinde end tilladt under restriktionerne plus demonstrationerne jo ikke var anmeldt til at foregå inde på stadion.


Omkring det sidste du skriver då er det det jeg mener du viger uden om. Du tror at politiet legaliserer det ved at åbne porten. De åbnede porten af sikkerheds hensyn. Det er to forskellige ting. Politiet åbnede portene for at de kunne bruges af sikkerheds hensyn ikke for at legalisere fejringen. Ingen er naive, man vidste godt hvad der derefter skete men problemet er jo at du og Brøndby fans tror at det er at legalisere det. At ved at bryde reglerne kan man få lov fordi man har skabt en sikkerhedsrisiko. Politiets åbning er jo en reaktion på det problem som Brøndbys fans laver selvom alle havde bedt dem om at lade være. Du forholder dig ikke til problemet men alene til den menneskelige måde at redde Brøndbys fans ud af den knibe de selv havde sat sig i
@ JuveFC:

igen:
kig på TAL og på STATISTIKKER - også når du taler om Sverige

tag udgangspunkt i de seneste (???? you name it) 10-15-20 år og så har du et svar på det hele mht. Sverige - OGSÅ mht. Sverige (døde, i respirator, på intensiv osv., osv., osv.)
der er intet at komme efter JuveFC...
du ville ikke kunne se ej heller fornemme at der er noget som helst galt hvis du hverken havde set eller hørt om det i medierne - og de har så kun en dagsorden (desværre så tror du på det hele helt uden at stoppe op)

tal JuveFC...tal og statistikker...fjern alt som hedder ´medier´ fra ligningen og så har du et reelt overblik over situationen...vær ikke bange for at bruge din hjerne - det er jo gratis
Fuldstændig enig SotD
Annonce