Snak

Mere indhold efter annoncen
Sweet overskrift. Dog lidt ærgeligt. Kan godt lide Spurs og det ville ikke gavne dansk fodbold hvis Schweiz virkelig fik det til at køre i europæisk sammenhæng. Men mon ikke Tottenham kan vinde 1-0 på The Lane? ;-)
Something Something Danger Zone
Vil sige at de fejlet totalt de første 40 minutter så kom de lidt i gang, men okay de har to udebane mål og står godt på White Heart Lane så vel stadig 70-30%
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Puha hvor så pav og dawson ringe ud i den kamp. men vigtigt mål til sidst!

dejligt at se huddlestone gjorde en forskel :)
Danmark: Brøndby. England: Tottenham. Spanien: Valencia. Tyskland: Alle andre end Bayern. My all time favorite Robbie Keane!
ufatteligt Lulic ikke er på det bosniske landshold!! kanon kamp af han og Young Boys især i første halvleg! gummiben i anden halvleg dog:S
Satans! Håber Young Boys kan lave ravage i den på White Hart Lane - ville fryde mig så meget, da alle artikler jeg har læst på bold.dk og andre fodboldsider allerede har sendt Tottenham i ChL når der har været transferrygter osv :)
Overlegne og arrogante, det er vores by så fat! FCK Arsenal
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Siger tak til latterlige Tottenham for at ødelægge mit odds så jeg gik glip af 7000 kroner.
.
Det er værd at notere at det er Premier Leagues nummer 4 (sidste år). som flopper så sindsygt. "Verdens bedste liga" - Ja jeg smiler bare :)
Hold kæft en kasse fra den kære Roman, det er sådan et mål, der kan vende stemningen omkring enhver spiller... Fabelagtigt!
I øvrigt en helt fantastisk kamp, jeg er glad for, at jeg valgte den frem for FCKs kamp.
Bare synd for YB, at Spurs nok ordner dem i næste kamp.

OT: Jeg er ikke dybt inde i engelsk fodbold, og slet ikke Spurs, men kan nogle af fansene, her på siden, fortælle mig, hvorfor jeg så op til flere Israelske flag blandt Spurs-tilhængerne?
Er det bare fordi farven passer, eller er der en jødisk forhistorie i klubben, som man f.eks. kender fra Ajax?
De er jøder.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
20-30 % af fan basen er jøder og klubben af afstamning er skabt omkring en del jødiske og protestantiske personer.
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Annonce