Snak

Mere indhold efter annoncen

Zanka fik gult: Det er lidt en børnehave-ting

søn 5. apr 22:49

Midt i FC Københavns storsejr over Silkeborg fik Mathias Zanka Jørgensen et gult kort, som han ikke var særlig begejstret for at få.



Læs hele nyheden her
Personligt fandt jeg det lidt skørt at stange kort ud til nogen som helst i situationen, så voldsomt var det heller ikke, og der var en del spillere der var involveret i lidt trøjehiv.
Tror en mere rutineret dommer havde holdt benene på jorden og holdt advarslerne til det mundtlige.

Men når det nu var, så var det vel fair at stange et gult ud til hvert hold og så videre i teksten. Dog oplevede jeg lige præcist Zanka som en af de mindre involverede i situationen.

Han overlever nok!
Glad nu?
Integritet. Et svært ord for Zanka tilsyneladende
Hans arrogante attitude kalder på en advarsel til lige akkurat ham, så det kunne han tænke lidt over 😉.
Ingen burde have haft kort i den situation. Åbenlyst en dommer der ikke har begreb om hvad der skete/ikke skete.
Ligesom et par af de ovenstående brugere..
SITLIF 🤍💙 En gång är ingen gång 💚🤍
Hvis reglen er sådan så handler dommeren vel korrekt?
Annonce