Snak

Mere indhold efter annoncen

Zlatan bekræfter: Spiller ikke til VM

tors 26. apr 2018
Zlatan Ibrahimovic har bekræftet, at han ikke har tænkt sig at stille op for Sverige til sommerens VM-slutrunde.

Læs hele nyheden her
Havde også været for meget af det gode imo. Sverige har vist de sagtens kan undvære ham.
Sveriges bedste spiller nogensinde fortjener en VM-slutrunde, et VM uden Zlatan er et tab for fodbolden. Han er stadigvæk blandt Sveriges bedste spillere.
Chat shit get banned
Medieluder.
1924 "If the badge is too heavy, then leave" - Thierry Henry.
Holdet gør det bedre uden ham- det er jeg helt sikker på.
Herren være lovet!

Han har haft en stor karriere men karakteren Zlatan er efterhånden blevet større end spilleren Zlatan. Sverige behøver ham ikke længere.
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han lavede næsten samme nummer op til EM kvalifikationen 2008, hvor han af en eller anden grund meldte afbud. Men da Sverige kvalificerede sig til slutrunden i Østrig/Schweiz kom han tilbage. De var i øvrigt i pulje med Danmark(Baneløberen) og Spanien, som de slog.
Helt fint da han ikke har været med til og fører dem til VM
@Özil
Manden var ikke med til at kvalificere dem, da han var færdig med landsholdet, hvorfor skulle han så få lov at komme med?
Manchester United fan siden 1996 \"2-0 er den farligste føring\" - sikke noget sludder, 1-0 er dobbelt så farlig
Havde ikke været fair, når han har siddet og pillet røv, når Sverige har spillet kval-kampe, fordi han selv har valgt at stoppe, at han så optager pladsen fra en af dem som var en del af det, fordi han pludseligt gerne vil være med når det bliver sjovt.
God beslutning !
Annonce