Der var ZLATAN til forskel. Hverken mere eller mindre.
Man blir trött på ditt jävla gnäll
Man blir trött på ditt jävla gnäll
Man blir trött på ditt jävla gnäll
Man blir trött på ditt jävla gnäll
Man blir trött på ditt jävla gnäll
Man blir trött på ditt jävla gnäll
Man blir trött på ditt jävla gnäll...
Nu ser jeg frem til et skifte på flere positioner når VM kvalen begynder og en ny træner der har en strategi som holdet rent faktisk kan spille.
Og ja en ny angriber kunne jeg godt tænke mig, Bendtner er begyndt at blive lige så useriøs på banen som udenfor banen. Der er brug for nyt blod oppe foran. Poulsen kunne godt være den spiller man skal satse på..
Danmark fortjente heller ikke meget mere, men hvor er det bare typisk at manden der ikke burde være på banen ender med at score to. Forbandede italienske dommere med deres små bitte nosser
Begge hold er elendige og har endnu dårligere trænere..Tak til MO for alt, men hold kæft hvor har det været sløjt de sidste 5 år, og det er desværre det jeg vil huske dig for. Men stor respekt.
Derudover glad for at man ikke skal beskæftige sig med det lorte landshold i en længere periode nu...
Ja, man er jo bare målløs. At vi ikke kan besejre et meget tamt Svensk hold er mig simpelthen en gåde. Men ja, Kahlenberg og Kvist koster os slutrunden. De var med afstand de to dårligste i de to kampe. Måske lige pånær Bendtner.
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det"
Richard Møller Nielsen
Jeg kaster op over svenskernes totale dominans i marginaler og dommertække.
Manglende karantæne til Zlatan, Danmark snydt for 1-2 straffe, underkanten af overlæggeren, reddet pivheldigt på stregen osv. Det er altså historisk hvordan alt er tippet til Sverige.