Snak

Mere indhold efter annoncen
Den gider jeg selvfølgelig ikke bide på.


Det behøver du skam heller ikke. Men du KUNNE jo finde flere eksempler på hans dårlige undskyldninger nu det er dit udsagn om Zorniger som de dårlige undskyldningers ukronede konge i SL jeg anfægter. Der må være rigeligt at tage af..

Ståle har dog aldrig været i nærheden af Zornigers nedsmeltning efter AAB kampen.
Vaneforbryder er noget du tillægger mig at skulle have sagt. Det skal jeg ikke stå på mål for.


Nej det er noget jeg har sagt, afledt af de tidligere kommentarer, som du ikke bider på. Pointen er, at bare fordi man en gang dummer sig, behøver man ikke fortsætte med at gøre det.

En anden formildnende omstændighed må vel også være tidspunktet for udtalelsen? Zorniger har lige, sammen med holdet, smidt en ret sikker Double på 3 kampe. Det må alt andet lige være frustrerende. Dermed ikke sagt at det gør hans udtalelser bedre for de var helt hen i vejret. Ligesom Ståle heller ikke er voldpsykopat (ikke dine ord, jeg står selv på mål for dem..) bare fordi han losser til stole eller vandflasker efter et nederlag.
Hold da op noget mund diarré han lukker ud! Piver helt vanvittigt. Deres trup er mindst lige så stærk. Defensiven er dog stadig elendig
Deres trup er mindst lige så stærk


Måske på papiret men på banen spiller de bestemt ikke så godt sammen som sidste sæson. Måske det kommer men det skal til at være hvis EL skal være realistisk og man skal følge med i toppen.

Defensiven er dog stadig elendig


Stadig? Vi sammenligner med sidste sæson ikke? Der lukkede Brøndby færrest mål ind af alle (37 i 36 kampe) så det måtte da gerne gentage sig i år..
Jeg synes faktisk ikke Zorninger har ret. De har fået en bedre målmand og en bedre angriber, og så til gengæld en dårligere defensiv midtbanespiller.

Den helt store forskel er naturligvis at FCK er på et højere niveau end de var sidste sæson.
Røcker er startet elendigt. Håber at det bliver bedre. Erceg bliver forhåbentlig noget skarpere men indskifteren Uhre, tror jeg er et fejlkøb og bør skiftes ud med en mere målfarlig type.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
personligt savner jeg Halimi og hvis det er muligt at få Hjulsager retur, tror jeg det kan give noget mere power i spillet.
De spillere de henter skulle kende systemet ? Hvorfor skal de så bruge en længere indkøringsperiode ?
Hvis nogen havde glemt det.

https://www.tipsbladet.dk/nyhed/superliga/video-utilfreds-zorniger-langer-ud-efter-fcm-fans-soenderjyske-og-dommerne

Det er gået hurtigt fra at Mukhtar var ligaens bedste spiller, og jeg vil gerne bytte 2 spillere for Kaiser.....
Brille-bærende plastikfan, Caféb$sse, Fucker, medløber siden 1992 der ikke bryder sig voldsomt meget om Café Latté
Undskyldning? Der er nogen, som bør have deres skolepenge tilbage. Havde jeg været Xavi H´s (det er et navn, man skal vise sig værdig til at tage) og Rundsavens dansklærer, var de dumpet. Synonym for undskyldning er bortforklaring. En forklaring er ikke en undskyldning. Læs hvad Zorninger udtaler: "Vi har ikke samme kvalitet som i sidste sæson." Altså vi er dårligere end i sidste sæson. Det kan aldrig nogensinde blive en undskyldning eller bortforklaring.
Men du KUNNE jo finde flere eksempler på hans dårlige undskyldninger nu det er dit udsagn om Zorniger som de dårlige undskyldningers ukronede konge i SL jeg anfægter. Der må være rigeligt at tage af..


Det kan jeg helt sikkert godt. Hvis jeg på et tidspunkt finder det besværet værd at bruge tid på at dokumentere en agenda der er din, ikke min. Kan bare ikke helt finde en undskyldning for jeg skal bruge tid på det.

Pointen er, at bare fordi man en gang dummer sig, behøver man ikke fortsætte med at gøre det.


En fin pointe. Det har bare ikke så meget med mig at gøre.

Ligesom Ståle heller ikke er voldpsykopat (ikke dine ord, jeg står selv på mål for dem..) bare fordi han losser til stole eller vandflasker efter et nederlag.


Helt sort det du skriver - jeg kan ærligt talt ikke helt se hvad i det jeg skal forholde mig til, så jeg lader være.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Annonce