Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg har lige læst alle 39 kommentar, og der er virkelig ikke mange hvor der bare bliver svinet. De fleste skriver da pænt og ordentlig om feks deres egne oplevelser.
Syntes du overreagere Big time
AZ , The Man
Alpha er imod moderne fodbold, så at de ytrer deres holdning er helt i orden.


IMF1312 @ Nå, så det er de simpelthen? Forklar mig lige, hvordan det hænger sammen med at man har en rigmand som ejer, som man hylder og hiver op i capotårnet - umiddelbart er en papkassemand indbegrebet af moderne fodbold, så hvordan forklarer du det?

Med tanke på at dit navn står for "imod moderne fodbold - acab", så er du vist den helt rigtige at få en supergod begrundelse fra.
IMF1312 Kan næsten forstå at du er en af de fans der elsker ballade, på grund af Alpha og alt deres ballade er grunde til at jeg ikke kommer på stations og støtter min klub , for nægter simpelhen at blive sat i bås med sådan nogle mennesker. Jer der laver vold og ballade skader klubben big time, uden jer ville der sikker komme flere på stadion.
1138kbh.. Er jo ikke alpha der styre klubben. Hvis de er i mod moderne fodbold, er det jo deres holdning. De kan jo hverken gøre fra eller til. Brøndby har mange fans, nogle er tilfredse med den situation vi har nu, og mange mener vi skal satse udelukkende på talenter.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Giv karantæne til medlemmerne i Alpha.

Ingen over KLUBBEN!
MAYBE THEY HATE ME BECAUSE I\'M TOO GOOD. -CRISTIANO RONALDO - Real Madrid
Det kunne godt være, froze. Hvis du er utilfreds må du melde det til klubben eller gå ned personligt og hilse på ved Alpha og sige din mening.


Der er rigtig mange der har meldt det ud til klubben. Alpha er efterhånden den største trussel mod Brøndby IF - både på tribunen og økonomisk.

På tribunen fordi mange er decideret bange for de narkomaner - det er efterhånden mere reglen end undtagelsen at der er en medfan der får en lussing af et narkovrag. Jeg var der selv i går og så hvordan Capo gik amok da folk hyldede AZ og det var ikke tilfældigt at et par af de unge forsøgte at dele lussinger ud oppe omkring række 6-8. Det var orkestreret af Alpha uden tvivl!

Økonomisk er de en trussel fordi de skider på love og regler der gælder pyro - de agerer som om de er klubben og er højt hævet over alle andre. Det er kun et spørgsmål om tid før der falder sponsorere fra fordi de ikke vil identificeres med Alpha.

Rigtig rigtig mange af os er ved at være der hvor mottoet er #AlphaRAUS hvilket du nemt kan konstatere ved at frekventere både FB og SSO.

Jeg håber stærkt på at klubben kommer til at bakke op om dette! Når det bliver #AlphaRAUS er der ingen tvivl om at stemningen vil tage et dyk et stykke tid men stemningen vil indfinde sig igen. Og den stemning vil være den rigtige stemning som i gamle dage og ikke #AlphaRAUSs monotone sangkatalog der er irriterende meget iscenesat.

Har selv været fan af BIF i 30 år og har aldrig før oplevet så dårlig en stemning som den #AlphaRAUS skaber i øjeblikket hvor de hæver sig selv over klubben.

#AlphaRAUS hvis nogen skulle være i tvivl
Der er mange utilfredse fans fra Alpha, og jeg kan faktisk godt følge dem. Zorniger og Troels Bech har reelt smadret klubbens værdier. Jeg synes faktisk, at Zorniger er den store taber i denne twist. Man står sgu da ikke og råber og skændes med fans.
Alpha er efter hvad jeg ved de største stemningsskabere på lægterne for Brøndby.
Zorniger minder mig mere og mere om Mourinho i sin væremåde - når noget går imod ham evner han ikke at se indad, han sparker udad og bagud hele tiden!
AaB fan til jeg dør..bum bum!
Så lige de klip der ligger på en af netaviserne og åbenbart var på TV3 i går.

Det kan godt være det er mig der ikke fik det fulde billede, men ud fra det jeg så ligner det stort ståhej for næsten ingenting. Bevares; der var et par vrede mænd der var i en kort dialog med Zorniger. Det var ikke så elegant af nogle af partnerne. Men det lignede da slet ikke noget der var så masivt eller dramatisk som reaktionerne afspejler.
Med forbehold naturligvis for jeg ikke har set alt det jeg burde have set, ligner det sådan noget der sikkert ofte sker når pulsen er lidt oppe.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Så lige de klip der ligger på en af netaviserne og åbenbart var på TV3 i går.

Det kan godt være det er mig der ikke fik det fulde billede, men ud fra det jeg så ligner det stort ståhej for næsten ingenting. Bevares; der var et par vrede mænd der var i en kort dialog med Zorniger. Det var ikke så elegant af nogle af partnerne. Men det lignede da slet ikke noget der var så masivt eller dramatisk som reaktionerne afspejler.
Med forbehold naturligvis for jeg ikke har set alt det jeg burde have set, ligner det sådan noget der sikkert ofte sker når pulsen er lidt oppe.


Ståhejet internt hos os er rejst pga Alpha angreb folk der hyldede AZ med lussinger og forsøgt flere gange at spolere vores hyldest til AZ. De tosser der svinede AZ var synligt gearet op på Narko - hvilket Alpha er i 95% af kampene. Vi er rigtig mange der er ved at have fået nok af dem!
Annonce