Spekulerer tit på, om der ikke er lidt Felix Magath over Zorniger....? Han virker benhård, konsekvent, nådesløs og til tider lidt trumpet i sine interviewsHvad er det helt konkret der er "tumpet" i denne AZ melding. De er jo begge tyske trænere så på den måde er de da ens forholdsvis ens :) Det er dog imø på ingen måde et særsyn at trænere bakker op, og fremhæver deres egne spillere. Det er vel nærmest kotyme i alle ligaer.
Snak
tirs 7. apr 17:34
tirs 7. apr 17:47
OBMaiiiin. Fordi man er træner fra f.eks. Tyskland, behøver man da ingenlunde at være nogenlunde ens... Det er simpelthen noget vrøvl.
tirs 7. apr 17:51
OB.... Til gengæld anerkender jeg, at man "tilgodeser og hylder" sine egne spillere - det behøver bare ikke være en korrekt vurdering! Altsammen ændrer ikke noget ved, at AZ minder lidt for meget om Felix Magath, en trænertype, der uddøde
tirs 7. apr 19:05
OBMaiiiin. Fordi man er træner fra f.eks. Tyskland, behøver man da ingenlunde at være nogenlunde ens... Det er simpelthen noget vrøvl.Jeg syntes ellers at sarkasmen og ironien var smurt tykt på i den sammenligning. Pointen var jo netop at det der er mest sammenligneligt er vel at de netop er TYSKERE ;) Så skru du bare ned for "charmen" inden du beskylder andre for at vrøvle.
tirs 7. apr 19:58
OB.... Lad mig afslutte med at konstatere, at din ironi og sartikke var tydeliioå nogen måde - så vi er måske alligevel enige, selv om du er OB´er 😜?!