Snak

Mere indhold efter annoncen
http://ekstrabladet.dk/side9/malene/5962385

Dagens pige er ganske køn, men det er ikke det man husker hende for. Prøv lige at læse teksten om hende:

22-årige Malene fra Vejle er vores dejlige Side 9-pige denne torsdag. Hun har planer om at starte på ingeniør uddannelsen efter sommerferien, og indtil da arbejder hun fuldtid på en servicestation. I sin fritid træner hun og passer et par heste.

Mange kvinder har et celebrity crush, og hvis der er én mand i verden, som den frække blondine vil gøre alt for at møde, så er det popstjernen Justin Bieber.

- Jeg ELSKER Justin Bieber. Jeg har haft det største crush på ham, lige siden han kom frem i 2009. Jeg kan simpelthen ikke få nok af ham. Jeg har været til samtlige af hans koncerter i Danmark. Jeg glæder mig utrolig meget til oktober, hvor han giver koncert i København. Jeg skal selvfølgelig med, og jeg har endda også fået et "meet n´ greet" med ham, jubler Malene og tilføjer:

- Jeg har fået smidt nogle rigtig grimme kommentarer efter mig, fordi jeg har brugt 15.000 kr. på billetten. Jeg synes, folk skal blande sig udenom. Hvad jeg gør og bruger mine penge på, kommer ikke andre ved. Jeg følger bare min drøm om at møde Justin Bieber. Jeg har knoklet hårdt for de penge. Skal jeg så ikke have lov til at bruge dem, som jeg vil? Jeg forstår heller ikke dem, der bruger flere gange en månedsløn på en rejse til Afrika for at klappe en tiger. Men hvis det er deres drøm og pasion, er jeg glad på deres vegne, siger Malene.


Til Afrika for at klappe en tiger...? Haha...
Hun påpeger jo netop, at hun ikke forstår folk, der bruger rigtig mange penge på at tage til Afrika, for at klappe på en tiger.

Og det er da klart, at hun ikke gør det, når det ville være mere nærliggende, at man i stedet rejser til Asien for at klappe på sådan en.

Intet forkert der!
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Jeg vil nu stadig hellere bruge en månedsløn på at prøve at opstøve en tiger i Afrika, end at bruge dem på en Justin Bieber koncert.

Men okay, min "månedsløn" er så også bare SU..
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Jeg læste det som tigger...
What`s the matter Harry?!
Ja, nogen vårhare er hun jo ikke ligefrem længere, men Alice kan dog stadig være med efter alle årene.

http://ekstrabladet.dk/side9/alice/6022633
Nordens største!1
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Imponerende patværk. Der hyldes herfra.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Det er som om de er blevet større med alderen. Kuriøst.. Men hun bærer dem godt.
Nordens største!1
Dejligere bliver hun næppe.


Det er måske ikke den allerheldigste formulering.
http://ekstrabladet.dk/side9/soes/6032714#eb_fullBody

Hvad er det hendes tatovør har prøvet på at skrive?
"Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try." - Homer Simpson
Jeg kunne ikke lige lade vær med at Google det, for at se om det kom med en afslutning på sætningen.

Jeg håber fanme det er en hyldest til ham her:

https://da.m.wikipedia.org/wiki/Life_Is_Simple_Not_Easy
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Annonce