Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg tager det egentligt rimeligt afslappet. Konkurrencen er hård men prissætningen er også kommet ned på et mere fornuftigt niveau.

Jeg er dog enig med dig i, at der er visse udfordringer. Den største for mig at se er, at Nipper er presset til at levere. Han har fornuftigt nok underspillet sig fra starten men det bliver ikke ved med at gå.

Men lad os se. Jeg er ikke gift med den og kan altid supplere lidt i RWE for at komme ned lidt tidligere på rejsen fra sort til grøn.
@tue

Meget godt set med dine investeringer i Vestas igår.
Mere held end forstand :) regnskabet i sig selv var ikke noget at råbe hurra for, men det var den udeblevne nedjustering til gengæld.

@tue69

Hvilken platform bruger du til at investere på ?
Jeg bruger bare min bank. Ved godt at jeg burde bruge nordnet eller Saxo, men det kan være at det bliver platformen for mine frie midler, når de skal i arbejde engang.
Mere indhold efter annoncen
Annonce

OKay - takker og lykke til :-)
I lige måde og tak for gode input.
Ved godt at jeg burde bruge nordnet eller Saxo

Nordea har faktisk samme priser og omkostninger som Nordnet, og så kender jeg ikke Saxos priser, men mon ikke de er de samme.
https://www.berlingske.dk/sport/qatar-bandlyser-fagforeninger-dbu-er-ekstremt-skuffet https://www.dr.dk/sporten/fodbold/efter-slutfloejtet-ved-vm-i-qatar-har-migrantarbejdernes-forhold-aldrig-vaeret
Mine amerikanske aktier tager stadig vand ind, men en stærk tro på de snart vender godt tilbage dæmper panikken når man åbner sin trader app *græde af grin smiley*
Wise1964:

Du er ikke den eneste hvis amerikanske aktier tager vand ind. Hos mig er det dog Kahoot der udgør det største minus.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Annonce