Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, og majoriteten i top-10 ligger i republikansk ledede stater.

På at de fattigste counties er demokratisk ledede, eller at de byer med højeste antal mord pr. Indbygger skulle ligge i demokratisk kontrollerede stater.
Igen, du sammenligner Wayne County med en flække i Pennsylvania på gennemsnitsindkomst. De har jeg aldrig gjort.

Og ja, New Orleans ligger i Louisiana, og Birmingham ligger i Alabama, men byerne er Demokratisk ledet.

Detroit, Philly osv er forøvrigt Demokratisk ledet både på føderalt, delstatsligt og municipalt niveau.
Nej, du hiver påstande ud af røven og kan/gider ikke dokumentere dem med ævler bare løs. Kom med nogle kilder i stedet for at græde for din syge moster.

Kilder på hvad? At der er fattigdom i Detroit? At Detroit er Demokratisk ledet? At den konkurrerer til posten som murder capitol?
Du ved vist godt hvad du selv har postuleret. Jeg har endda også udpenslet det for dig. Men ikke overraskende vil du gerne tale udenom.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg sagde, at de største shit-holes er Demokratisk ledet, og Detroit er desværre at henregne til disse.

Jeg har aldrig påstået, at Detroit har en lavere gennemsnitsindkomst end diverse flækker i rural Georgia og Pennsylvania.
"Største shitholes" er også så dejligt udokumenterbart. Så selvfølgelig vil du ikke skrive noget der skal bakkes op med andet end hvad di lige synes
Synes du noget andet om Detroit?

Forøvrigt er de fleste fattigste counties, dem, der har et stort fængsel liggende og ikke så mange almindelige indbyggere :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_lowest-income_counties_in_the_United_States

Hvis man ikke tæller Puerto Rico


Ja, og hvis du trækker de counties ud som ikke har fængsler, så har du nærmest udelukkende counties I republikanske stater, og republikansk ledede counties.

Du kan også kigge på counties med laveste medianindkomst. Samme billede.
Spøgelsesflækker, ja, om end med en forholdsvis lav murder rate.

Det eller indianerreservater
Annonce